Sestdiena, 08.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Vladislava, Vladislavs, Mudīte;

"Citroen" prezentē jauno DS3 modeli

Aija Dūda, 26.08.2009. 11:50

Dažus mēnešus pirms oficiālās laišanas tirgū CITROEN demonstrē jauno DS3 - pirmo modeli DS saimē, kas sastāv no vairākiem modeļiem ar drosmīgu un oriģinālu dizainu un pilnvērtīgi noslēdz markas modeļu klāstu. Nosaukums DS (Different Spirit - Citāds gars, angļu val.) simbolizē CITROEN radošo garu un modernās tehnoloģijas.
"Citroen" prezentē jauno DS3 modeli

DS3 ir automobilis ar pārliecinošu raksturu un izteikti pievilcīgu izskatu, kuru klienti turklāt var papildināt, izvēloties kaut ko sev atbilstošu no plašā dizaina elementu klāsta. Jaunais modelis izstaro svaigumu un mūsdienīgumu, tā dinamiskās gaitas īpašības nodrošina efektīvu un bezrūpīgu braukšanu, savukārt, pārdomātais dizains padara automobili piemērotu ikvienai situācijai.

DS3 iet jaunu ceļu …

- … akcentējot pievilcīguma nozīmi braukšanas procesā:

DS3 izteiksmīgais stils un efektīgās kontūras padara to neatvairāmi pievilcīgu. Automobiļa neatkārtojamo un ne ar ko nesajaucamo raksturu veido dažādi līdz šim neredzēti elementi, piemēram, plūstošā jumta līnija vai "haizivs spura", kas padara sānu līniju vizuāli enerģiskāku, vai padziļinājumi priekšējā buferī ar paslēptiem gaismas diožu lukturiem.

Šis enerģiskums turpinās arī salonā, kur tas tiek apvienots ar eleganci, tehnoloģiju risinājumiem un neskaitāmiem augstas kvalitātes apliecinājumiem. Pārdomātais priekšējais panelis ar trim konusveida mērinstrumentu skalām, uz vadītāju vērstās vadības ierīces, zemā sēdpozīcija un ērtie, dziļie sēdekļi rada sajūtu kā sporta mašīnā. Savukārt, hroma apdare padara salonu ne tikai dzīvesprieka pilnu, bet arī elegantu.

- … ar savu enerģisko un neatkārtojamo dizainu:

Dzirdot nosaukumu "DS3", katrs cilvēks var iztēloties to savādāk - atbilstoši savai gaumei. Tas ir iespējams, pateicoties pieejamajai jumta, virsbūves, ārējo spoguļu un disku krāsu gammai. Salonā klientiem ir iespēja personalizēt priekšējā paneļa, pārnesumu pārslēga un daudzu citu salona elementu apdari, izvēloties sev tīkamāko no neskaitāmajām krāsu, audumu un materiālu iespējām. Un - lai padarītu braukšanu vēl vairāk savam raksturam atbilstošu, pircēji var izvēlēties kādu no septiņiem personalizācijas motīviem, kas atspoguļo dažādus virzienus un dzīvesveidus. Līdz ar to DS3 ir iespējams izveidot par neparasti individuālu un oriģinālu automobili.

- … ar absolūti mūsdienīgu attieksmi pret braukšanas prieku:

DS3 ir izcils arī kustībā, apvienojot braukšanas prieku un ērtu lietošanu ikdienā. Tas ir veikls un enerģisks un ļauj vadītājam labāk izjust ceļu un bez pūlēm izbraukt jebkuru pagriezienu. Vinsents Besons (Vincent Besson), PSA koncerna produktu un mārketinga stratēģijas vadītājs izsakās, ka "braucot ar DS3, rodas sajūta, ka riteņi klausa ik mazākajai pirksta kustībai". DS3 pārliecinošās gaitas īpašības nodrošina atsaucīgu vadāmību un augstākā līmeņa kontroli un drošību, bet komforta līmenis nosaka jaunus standartus šajā segmentā.

Jaunā modeļa CO2 izmešu līmenis (tikai 99 g/km) vēlreiz apstiprina CITROEN vadošās pozīcijas vides aizsardzības jomā. Piedziņas agregātu klāstā ir pieci Euro V normām atbilstoši dzinēji ar zemu CO2 izmešu līmeni:

- 2 HDi DPFS dīzeļa dzinēji ar 110 vai 90 Zs jaudu,

- 3 benzīna dzinēji: THP 150, VTi 120 un VTi 95.

CITROEN ir veltījuši lielu uzmanību arī DS3 modeļa svara samazināšanai, vienlaikus pielietojot jaunu attīstības plānu, lai nodrošinātu tā izturību. Modeļa ražošana notiek Puasī (Poissy) rūpnīcā Francijā, un ražošanas procesā tiek pielietoti visi jaunākie PSA koncerna ražošanas sistēmas risinājumi, lai nodrošinātu nevainojamu kvalitāti.

- … brīnumaini atvieglojot īpašnieku dzīvi:

Vēl viena ievērojama jaunā DS3 īpašība ir tas, ka tā elegantā virsbūve slēpj patiesi daudzpusīgu hečbeku. Pateicoties pārdomātai virsbūves arhitektūrai un neskatoties uz nelielajiem izmēriem (3,95 m garumu, 1,71 m platumu un 1,46 m augstumu), iekšējā telpa ir izmantota maksimāli lietderīgi - piemēram, priekšējais panelis ir novietots augstāk, lai sniegtu vairāk vietas priekšā sēdošo kājām, bet plānās sēdekļu atzveltnes un universālam līdzīgais aizmugures daļas risinājums atbrīvo vietu aizmugurē. Sekmīga dizaina rezultātā braucējiem ir pieejamas piecas pilnvērtīga sēdvietas, daudz glabāšanas nodalījumu (ieskaitot cimdu nodalījumu priekšējā panelī ar 13 litru tilpumu) un ietilpīgu bagāžnieku (285 l), kā arī 60:40 attiecībā nolokāms aizmugures sēdeklis.

Veidojot DS3, ir padomāts par visu, arī par patīkamu skaņas pavadījumu - audio sistēmas skaņas kvalitāte ir vienā līmenī pat ar jaunākajām mājas kinozālēm. Papildus visiem labumiem, kas ir atrodami pašā automobilī, CITROEN piedāvā DS3 pircējiem īpašu servisa piedāvājumu - CITROEN FREEDRIVE, kura ietvaros klientam tiek piedāvāts rezerves automobilis, kamēr viņa DS3 tiek veiktas apkopes.

CITROEN DS3: ŠARMS, KAS TIEK PAMANĪTS

Neatvairāms pievilcīgums

- Unikāls raksturs un oriģināls dizains, kas piesaista

- Neatkārtojama atmosfēra, kas panākta, pievēršot īpašu vērību detaļām un izvēloties labākos materiālus

- Plašas un nebijušas personalizācijas iespējas, dažnedažādi komponenti un septiņi oriģināli motīvi

Pilnīga kontrole pār ceļu

- Gaitas īpašības, kas gan sniedz prieku, gan nodrošina absolūtu kontroli, savienojumā ar CITROEN raksturīgu braukšanas komfortu

- CITROEN vērtībām atbilstoši ekoloģiskie rādītāji: 99g/km CO2 izmešu un ievērojams svara samazinājums

- Pārliecība par drošību, pateicoties elektroniskajai stabilitātes programmai ESP un sešiem pamataprīkojumā iekļautiem drošības spilveniem

- Nevainojama uzticamība: pamatīga konstrukcija un ražošana Puasī rūpnīcā Francijā

Brīnumaina ikdienas atvieglošana

- Pirmais mazlitrāžas automobilis, kas vienlaikus var būt gan elegants, gan praktisks: 5 pilnvērtīgas sēdvietas, milzīgs bagāžnieks (285 l) un 60:40 attiecībā nolokāms aizmugures sēdeklis

- Patīkamas emocijas, ko nodrošina CITROEN radošo tehnoloģiju izmantošana, un augstākas klases automobiļiem līdzvērtīgs skaņas komforts

- CITROEN FREEDRIVE - īpaši DS modeļu saimei paredzētu pakalpojumu klāsts, kas apmierinās pat pašus prasīgākos klientus

UNIKĀLS RAKSTURS UN ORIĢINĀLS DIZAINS

CITROEN DS3 dizaina komandas arsenālā bija trīs galvenie atslēgas vārdi: pārsteigums, pievilcīgums un dzīvesprieks. Viņiem ir izdevies radīt vizuāli muskuļotu, bet tai pat laikā juteklisku virsbūvi, kas ir kompakta un dinamiska un ko atsvaidzina izsmalcināti hroma elementi. Tas ir izteiksmīgs veidojums, kas tā vien aicina kāpt iekšā un doties ceļā.

Radoša pieeja ir saskatāma ikvienā DS3 elementā, it sevišķi plūstošajā jumta līnijā un vidējā statnī izmantotajā "haizivs spurā". DS3 nevainojamās līnijas ir acij tīkamas un pievilcīgas: dinamiskā priekšdaļa ļauj iedomāties vēl nebijušas braukšanas izjūtas, bet universāla līdzīgā aizmugure liecina par ietilpīgu salonu. Savukārt virsbūves detaļu izsmalcinātā apdare rada pārliecību par kopējo kvalitāti. Viens no drosmīgākajiem virsbūves dizaina elementiem ir priekšdaļas sānos esošajos padziļinājumos paslēptie gaismas diožu lukturi. DS3 izskatu vēl pārliecinošāku padara virsbūves stūros izvietotie riteņi.

Ideāls enerģijas un elegances līdzsvars ir atrodams arī salonā, kur ikviena detaļa ir veidota, integrēta un uzstādīta ar ārkārtīgu rūpību. Priekšējā paneļa "gaisīgā" daļa atkārto plūstošo jumta līniju. Horizontālo virzienu uzsver josla, kas stiepjas pāri panelim no priekšējā pasažiera līdz vadītājam. Vadītāja sēdpozīcija ir veidota, iedvesmojoties no sacīkšu automobiļiem, visas instrumentu skalas un vadības ierīces ir pavērstas pret viņu. Sportisku sajūtu rada instrumentu panelis ar trim konusveida skalām, maza diametra stūres rats un zemi, dziļi sēdekļi.

Neatkārtojama atmosfēra

DS3 salonā valdošo augstas kvalitātes atmosfēru rada kvalitatīvie materiāli, kas kopā veido vienu veselu.

Katrs materiāls priecē acis un ir taustei tīkams:

- Plastikāta detaļām, piemēram, priekšējā paneļa augšdaļai ir dabīga, mīksta faktūra, kas kontrastē ar gludo, lakoto paneli šķērsojošās joslas virsmu.

- Ne mazāk izsmalcināts ir arī tapsējums - papildus kvalitatīviem un moderniem audumiem ir pieejama arī trīs dažādu krāsu āda.

- Dažām detaļām, piemēram, DS emblēmai uz stūres un pogu ietvariem, ir bagātīga hroma apdare. Atkarībā no aprīkojuma līmeņa dažas hromētās detaļas var būt matētas, apvienojot materiāla bagātīgo mirdzumu ar krāsas eleganci. Šādi elementi iemieso franču meistaru izpratni par luksusu.

Automobilis jebkurai gaumei

Individuāla DS3 tēla radīšanai ir pieejamas neskaitāmas iespējas. Šim nolūkam tiek piedāvāts segmentam neraksturīgi plašs krāsu, materiālu un iespējamo kombināciju klāsts.

Pēc klienta vēlēšanās:

- jumts būs pieejams kādā no četrām krāsām, kas kontrastē ar pārējo virsbūvi: Onyx black, Opale white, Botticelli blue vai Carmen rouge

- sānu spoguļu korpusi var būt virsbūves krāsā vai ar hroma apdari

- disku un disku centru krāsu izvēle ir praktiski neierobežota

- salonā: priekšējā paneļa josla, kas ietver ventilācijas atveres, mērinstrumentus un daudzfunkciju ekrānus, ir pieejama 8 dažādos veidos

- pārnesumu pārslēga rokturim ir septiņi iespējamie apdares varianti, matēts hroms apvienojumā ar krāsas mirdzumu un ādu

Izvēloties sev vēlamo no šī dizaina elementu piedāvājuma, klienti var izveidot paši savu, neatkārtojamu automobili. Uz tālvadības atslēgas ir disks tādā pašā krāsā kā virsbūve, lai īpašnieks vienmēr varētu paņemt sev līdzi kādu daļiņu sava DS3!

Lai vēl vairāk akcentētu DS3 modeļa īpašo raksturu, CITROEN piedāvās vairākus eksterjera un interjera dizaina motīvus, kas saistīti ar dažādiem virzieniem un dzīvesveidiem. Kopā būs septiņi motīvi, četri no kuriem būs pieejami, jau sākot ar prezentāciju:

- Maori
- Zebra
- Viļņi
- Ziedi
- Kopīgs dizains
- Karte
- Lidmašīna

PILNĪGA KONTROLE PĀR CEĻU

Spēcīgs raksturs, kas sniedz sirdsmieru

DS3 garantē vadītājam aizraujošas emocijas, bet tai pat laikā ne uz mirkli nezaudē kontroli pār situāciju. Atsaucīgā vadāmība un pārliecinošās gaitas īpašības ievieš jaunu mērauklu braukšanas komforta un gūto emociju ziņā.

Būtiskākie elementi, kas garantē šādas braukšanas īpašības:

- Smalki izstrādāta šasija un ritošā daļa, Makfersona tipa priekšējā un lokano šķērsstieņu aizmugurējā balstiekārta.

- Atsperes un amortizatori ir noregulēti tā, lai perfekti "nolasītu" ceļa reljefu, samazinātu sānsveres un uzlabotu līdzsvaru līkumos, saglabājot vieglu un ērtu vadāmību.

- Divējāda blīvuma starplikas uz aizmugures ass efektīvi tiek galā ar ceļa defektiem un nodrošina izcilu šķērsvirziena stabilitāti.

- Stūrēšanu atvieglo maza diametra stūres rats (363 mm) un precīzi noregulēts stūres pastiprinātājs, kas sniedz vadītājam ļoti precīzu informāciju. Tas ļauj "novietot" riteņus tieši tur, kur nepieciešams, neatkarīgi no braukšanas ātruma.

- Piestrādāts tika arī pie sēdekļiem un riepām - tā rezultātā automobilis lieliski ietur virzienu, sniedzot vadītājam pārliecību, ka viss tiek kontrolēts.

Tā kā labam automobilim ir nepieciešams labs dzinējs, DS3 klāstā ir pieci Euro V normām atbilstoši motori ar augstiem kvalitātes, elastīguma un dinamikas rādītājiem:

- 2 HDi DPFS dīzeļa dzinēji, kas attīsta 90 un 110 Zs komplektācijā ar piecpakāpju vai sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu,

- 3 benzīna dzinēji komplektācijā ar piecpakāpju vai sešpakāpju manuālajām pārnesumkārbām: THP 150, VTi 120 (pieejams arī ar automātisko pārnesumkārbu) un VTi 95.

CITRO?N vērtībām atbilstoši ekoloģiskie rādītāji

Tā kā braukšanai ir jābūt ne tikai patīkamai, bet arī pēc iespējas nekaitīgākai, veidojot CITROEN DS3, ir padomāts arī par apkārtējās vides saudzēšanu. CITROEN saglabā vadošās pozīcijas CO2 izmešu līmeņa jomā un nedomā atkāpties no saviem ideāliem. Kombinētajā braukšanas ciklā visas HDi DPFS dīzeļa dzinēju versijas izdala mazāk par 115 g/km CO2, bet viens no modeļiem pat 99 g/km, savukārt versijām ar benzīna dzinēju šis rādītājs ir no 136 g/km līdz 160 g/km.

Šāds rezultāts ir panākts, ne tikai vienkārši uzlabojot dzinēju, bet arī rūpīgi meklējot automobiļa svara samazināšanas iespējas. Šis mērķis tika ņemts vērā jau pašos projekta pirmsākumos:

- Dizaina elementi tika pakļauti konstruktīvām prasībām, kas bija paredzētas svara samazināšanai un drošības līmeņa paaugstināšanai. Piemēram, priekšējā paneļa šķērselements ir taisns, nevis slīps.

- To papildināja atsevišķu detaļu analīze - dizaineri samazināja detaļu svaru tiktāl, ciktāl bija iespējams saglabāt to tehnoloģiskās funkcijas.

- Tika arī veikti digitāli aprēķini, ar kuriem šīs detaļas (piemēram, to stingrība, akustika) tika pārbaudītas, lai varētu ne tikai samazināt to svaru, bet arī uzlabot tehnisko kvalitāti. Šādu darbību rezultātā, piemēram, DS3 aizmugures balstiekārta ir par 7 kg vieglāka nekā iepriekšējā modelī.

Svara samazinājums apvienojumā ar iespaidīgajām aerodinamiskajām īpašībām (Cd 0,31) padara automobili vieglāk vadāmu un atsaucīgāku.

Kontrole jebkurā situācijā un tīra braukšanas bauda

CITROEN DS3 neatzīst nekādus kompromisus braucēju drošības ziņā un ir aprīkots ar ārkārtīgi drošu bremžu sistēmu, kurā ir apvienotas ESP (elektroniskā stabilitātes programma), ABS (bremžu pretbloķēšanās sistēma), EBD (elektroniskais bremzēšanas spēka sadalītājs) un EBA (avārijas bremzēšanas sistēma) funkcijas. Šīs sistēmas palīdz vadītājam vissarežģītākajās situācijās, piemēram, kad tiek zaudēta saķere ar ceļa segumu. Augstā līmenī ir arī pasīvā drošība - pamataprīkojumā tiek uzstādīti seši drošības spilveni, trīspunktu drošības jostas un Isofix bērnu sēdeklīšu stiprinājumi aizmugures sānu sēdekļos.

Pat visvienkāršākajā aprīkojuma līmenī DS3 ir aprīkots ar dažādām vadītāja palīgsistēmām, piemēram, kruīza kontroli/ātruma ierobežotāju un pārnesumu pārslēgšanas indikatoru, kas norāda, kurā brīdī ieteicams pārslēgt pārnesumu, lai ietaupītu degvielu un samazinātu kaitīgo izmešu daudzumu.

CITROEN DS3 aprīkojumā tiek piedāvāta arī "MyWay" navigācijas sistēma, kas apvieno integrētu krāsainu navigācijas sistēmas ekrānu, augstvērtīgu MP3/WMA/CD audiosistēmu un Bluetooth® sistēmu.

Nevainojama uzticamība

DS3 veidotāju mērķis bija radīt nevainojami uzticamu automobili. Rezultātā DS3 ir pirmais CITROEN projekts, kas veidots saskaņā ar jaunu izstrādes procesu, kurā netiek pielietota prototipu izstrāde. Šīs metodes ideja ir uzreiz izveidot automobili, kas ir pēc iespējas līdzīgāks sērijveida modelim, nevis vienkārši prototips. Šādā veidā tiek ievērojami paaugstināta kvalitāte, jo jau pašos projekta pirmsākumos tiek iesaistīti visi tā dalībnieki - dizaineri, piegādātāji un ražotāji. Izrādās, ka šī metode darbojas tik labi, ka lielākā daļa projektēšanas defektu tika novērsta vēl pirms izmēģinājuma braucienu uzsākšanas, un līdz prezentācijai jaunais modelis būs veicis jau divus miljonus kilometru.

Paralēli pārdomātajai konstrukcijai priekšrocības sniedz arī tas, ka jaunais CITROEN DS3 tiks ražots PSA koncerna Puasī (Poissy) rūpnīcā Francijā, kura pilnībā atbilst ražotāja kvalitātes prasībām. Šī rūpnīca ar ISO-9001 prasībām atbilstošu kvalitātes vadības sistēmu ir aprīkota ar jaunākajām ražošanas iekārtām un tehnoloģijām. Tajā arī tiek ievērotas PSA koncerna ražošanas sistēmas pamatnorādes un īstenota ekonomiska ražošana, kas optimizē produktu kvalitāti un samazina gaidīšanas laiku klientiem.

BRĪNUMAINA IKDIENAS ATVIEGLOŠANA

Elegants mazauto, kas pārsteidz ar savu daudzpusīgumu

3,95 m garais un 1,71 m platais DS3 ir viens no kompaktākajiem automobiļiem šajā segmentā. 1,46 m augstums padara to vizuāli dinamisku, savukārt, 10,2-10,4 m (atkarībā no riepu izmēra) pagrieziena diametrs nodrošina labu manevrētspēju. Tas viss padara jauno modeli par ideālu un stilīgu pilsētas braucamrīku.

Tai pat laikā DS3 nosaka jaunus standartus ietilpīguma jomā, kas panākts rūpīgas salona arhitektūras un dizaina izstrādes rezultātā, tā padarot to par pirmo kupeju, kas ir gan sportiska, gan parocīga lietošanā. Dinamisks un kompakts, sportisks un praktisks - CITROEN DS3 piedāvā piecas pilnvērtīgas sēdvietas, kas ļauj justies kā kompaktklases hečbekā. Vadītājam ērtāk iekārtoties palīdzēs stūre un sēdeklis, ko var regulēt gan vertikāli, gan horizontāli. "Piepaceltais" priekšējais panelis un plānās priekšējo sēdekļu atzveltnes nodrošina pietiekami vietas gan priekšā, gan aizmugurē sēdošo kājām.

Pircējiem tiek piedāvāti divu veidu priekšējie sēdekļi: "komfortabli" vienkāršākajos aprīkojuma līmeņos un "dinamiski", kas labāk notur ķermeni pagriezienos. Aizmugures pasažieriem noderēs praktiskie rokturi, kas palīdz izkāpt no salona.

Arī bagāžnieka izmērs ir lielāks nekā jebkuram no segmenta konkurentiem - 285 litri. Vajadzības gadījumā ar vienu rokas kustību aizmugures sēdekli var nolocīt attiecībā 60:40. Salonā ir milzumdaudz glabāšanas nodalījumu, to skaitā lielākais cimdu nodalījums segmentā (13 litri) un dažādas sīklietu glabāšanas vietas vidus konsolē un priekšējā panelī. DS3 ir spējīgs ievērojami atvieglot ikdienas dzīvi.

Patīkamas emocijas

CITROEN DS3 piesaista uzmanību ar oriģinālo dizainu, kvalitatīvajiem materiāliem un apdari un visjaunākajām tehnoloģijām.

Jaunā audio sistēma gādā par tik iespaidīgu skaņu, ko varētu salīdzināt ar jaunāko mājas kinozāļu veikumu. Paneļa augšdaļā esošais papildu skaļrunis un bagāžniekā novietotais aktīvais zemfrekvenču skaļrunis ļauj baudīt iespaidīgu, piesātinātu skanējumu un nodrošina visa frekvenču spektra atskaņošanu.

DS3 skaņas izolācija nodrošina salonā mierīgu un samtainu atmosfēru. Skaņas un trokšņu slāpēšana notiek pēc iespējas tuvāk to rašanās avotiem. Īpašu uzmanību dizaineri pievērsa dzinēja nodalījumam un durvīm, parūpējoties par durvju sliekšņiem un izvēloties blīvāku izolācijas materiālu (200 g uz metru salīdzinājumā ar biežām izmantoto 90g/m.

Tiem, kas vēlas palutināt arī savu ožu, tiek piedāvāts aromatizējošs gaisa atsvaidzinātājs ar eleganti

CITROEN Importētāja Latvijā SIA VEHO Valdes priekšsēdētājs Raimonds Dūda uzskata, ka: „Patērētāju pirkšanas paradumi un prasības mainās ļoti strauji. Tāpēc mēs vēlamies radīt gandarījumu pircējam, piedāvājot automobilī apvienotās iespējas. Klienti meklē izteiksmīgus produktus, ar „odziņu", automašīnas, kas atšķiras ar stilu, dinamiku un tās radītajām izjūtām. Viņi vēlas iegūt kvalitāti, viņi vēlas statusu, bet vienlaikus no jau tradicionālā klāsta atšķirīgu produktu. DS3 ir pirmais Jaunās Produktu Līnijas produkts, kurā tiek uzsvērta CITROEN identitāte un dinamika. Šajā modelī tiks apvienota jaunrade un stils un dinamikas."

DS3 modeli plānots palaist tirgū 2010. gada pavasarī.

Informācija un DS3 bilžu paplašinātā galerija SIA VEHO Mārketinga daļā.

www.citroen.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV