Svētdiena, 05.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs;

Ķīpsalā piestās Latvijā ražoti autobusi

Inese Libere, 09.11.2010. 13:16

Ķīpsalā pie Starptautiskā izstāžu centra no 25. līdz 27. novembrim sev improvizētu pieturu būs raduši Latvijā ražoti autobusi "Ambassador". Izstādes "Tech Industry 2010" apmeklētāji varēs ne vien autobusus apskatīt, bet arī ar tiem izbraukt, veicot īpašu reisu līdz Latvijā ražotiem kuģiem Rīgas brīvostā.
Ķīpsalā piestās Latvijā ražoti autobusi

Leģendām apvītie Jelgavā ražotie mikroautobusi "Latvija" nu jau pieder pagātnei. Šodien Jelgavā, uzņēmumā "Amo Plant" pēc holandiešu koncerna VDL licences tiek ražoti pilsētas autobusi "Ambassador". Pirmie pieci Latvijā ražotie autobusi jau izbraukuši Jelgavas ielās un nodoti jelgavnieku lietošanai. Šobrīd notiek nākamo piecu autobusu montāža.

"Ambassador" ir izturīgi, ekonomiski, mūsdienīgi un komfortabli zemās grīdas autobusi. 10-metrīgajam autobusam ir 32 pasažieru sēdvietas un 48 stāvvietas, savukārt 12-metrīgajam autobusam ir 40 sēdvietas un 40 stāvvietas.

Uzņēmums plāno apgūt arī VDL skolas autobusa ražošanu, kā arī MAN koncerna 12 metrīgu autobusu ražošanu. Paralēli norisinās darbi pie vidējās tonnāžas kravas automobiļa ZIL 4362СО adaptācijas Eiropas tirgum. "Amo Plant" ir uzsācis arī Āfrikas valstu tirgiem pilnībā adaptētu BELARUS traktoru montāžu. Uzņēmuma nākotnes plānos ir paredzēta ražošanas lokalizācija un kompozītmateriālu izstrādājumu rūpnīcas celtniecība, kuras investīciju apjoms sasniegs 15 miljonus eiro.

Kā zināms, no 25. līdz 27. novembrim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā izstāde "Tech Industry 2010", kas ir gada nozīmīgākais un lielākais mašīnbūves un metālapstrādes pasākums Baltijas reģionā. Šogad līdzās izstādes "Tech Industry" ekspozīcijai un interesantajām Latvijas mašīnbūves ražotāju sasniegumu demonstrācijām notiks arī starptautiski semināri un kontaktbirža, metināšanas konkurss "Baltic Welder 2010", kā arī izstādes "Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2010" un "Drošam darbam 2010". Vairāk info: www.bt1.lv/techindustry

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV