Pirmdiena, 19.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Drosma, Drosmis, Elīna;

Jau piekto gadu Latvijā sacentīsies labākie vīnziņi

Astra Dzērve, 13.05.2010. 12:49

Šodien un rīt Rīgā norisināsies piektais Latvijas labāko vīnziņu konkurss, kuru organizē Latvijas Vīnziņu (sommeljēru) asociācija. Konkurss notiks jaunajā viesnīcā „Tallink Hotel Riga”, un ir atvērts interesentu apmeklējumiem 14.maijā no plkst.11.00, kad būs iespēja redzēt praktisko vīna servēšanu pusfināla dalībnieku izpildījumā.  Plkst.17.00 notiks fināla sacensības, kur noteiks šī gada labāko vīnzini.
Jau piekto gadu Latvijā sacentīsies labākie vīnziņi

Konkursa uzvarētāji saņems vērtīgas balvas no Vīnziņu asociācijas un ģenerālsponsora SIA LIVIKO, kā arī iegūs tiesības pārstāvēt Latviju starptautiskās vīnziņu sacensībās.

Latvijas labāko vīnziņu konkursā  šogad piedalīsies 11 Latvijas vīnziņi, kas divās sacensību dienās apliecinās gan savas teorētiskās zināšanas par dzērieniem un to lietošanas kultūru, gan prasmi dzērienu atpazīšanā, dekantēšanā, pasniegšanā un piemērošanā dažādiem  ēdieniem.

Viena no Vīnziņu asociācijas dibinātājām Valentīna Grandāne atzīmē, ka šogad konkursā bez jau atzītiem sommeljeriem kā Jānis Kaļķis, piedalīsies arī daudz jaunu vīnziņu, bet iepriekšējā gada uzvarētājs Raimonds Tomsons aktīvi iesaistīts konkursa sagatavošanā un vadīšanā.

„Paaudžu nomaiņai ir jābūt, lai veicinātu attīstību un sekmētu vīna kultūras veidošanos Latvijā. Vīnziņu asociācija ir patiesi gandarīta, ka arī šajā ekonomiski sarežģītajā laikā, pateicoties gan entuziastu, gan atbalstītāju – „Tallink Hotel Riga”  un SIA LIVIKO ieguldījumam, mēs varam turpināt tradīciju un jau piekto gadu rīkot Latvijas labāko vīnziņu konkursu,” uzsver V.Grandāne.

Vīnziņu sniegumu vērtēs žūrija Latvijas Vīnziņu Asociācijas prezidenta Romana Komara vadībā. Žūrijas darbā piedalīsies arī Igaunijas Vīnziņu asociācijas dibinātājs  un Latvijas Vinziņu asociācijas „krusttēvs” Rein Kasela, Rasa Sužiedeliene no Lietuvas Sommeljēru asociācijas, kā arī  Latvijas pirmo konkursu uzvarētāji Gints Sniedze un Aigars Lukstiņš.  

Jau otro gadu pēc kārtas konkursu atbalsta SIA „LIVIKO” ar savu vīnu projektu Nautimus, kas apvieno 48 atlasītus kvalitatīvus vīnus no visas pasaules.  Šo vīnu izlasi veidojuši Baltijas vīna speciālisti, ņemot vērā patērētāju pieprasījumu, augstas kvalitātes un cenas samērību dažādos vīnu segmentos. Izlase šogad papildināta ar jauniem dzērieniem.

Vīnziņu konkursa atbalstītāju, SIA „LIVIKO” pārstāvis Igors Dobrovoļskis uzsver: ”Latvijas vīnziņi ir vienmēr lieliski startējuši Baltijas un Eiropas mēroga sacensībās, un lielā mērā tas ir rezultāts tam, ka mūsu Vīnziņu asociācija uztur šo profesionālo līmeni, rīkojot ikgadējas profesionālas sacensības. Kā uzņēmums, kas strādā ar pasaulē atzītiem vīnu un dzērienu zīmoliem, esam izvēlējušies atbalstīt šo profesionālo konkursu un tādējādi sekmēt Latvijas restorānu piedāvājuma un apkalpošanas līmeni”.

Vīnziņu konkursa uzvarētājs iegūs tiesības pārstāvēt Latviju Baltijas labāko vīnziņu sacensībās „Vana Tallinn Grand Prix” un Eiropas Vīnziņu čempionātā, kas notiks šoruden Francijā. Finālisti saņems īpašas balvas no SIA LIVIKO un Latvijas Vīnziņu asociācijas.

Latvijas Vīnziņu asociācija ir dibināta 2002.gadā un šobrīd savās rindās apvieno 43 biedrus.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV