Sestdiena, 20.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Mirta, Ziedīte;

Vēderdejas - kāds ir to noslēpums?

kleoo.lv, 10.08.2010. 09:43 | komentāri (1)

Pēc britu žurnāla "Empire" aptaujas rezultātiem, kas tika veikta 2008.gadā, vīrieši uzskata vēderdejas par pasaulē seksīgākajām.
Vēderdejas - kāds ir to noslēpums?

Vēderdejas sauc arī par belly-dance, belly-vēderu, dance-deju. Šo deju pamatā ir četri pamatelementi: ķermeņa viļņi, apļi ar krūtīm, apjomīgs astotnieks un galvenā kustība - vertikālais svārsts.

Dejas rašanās vēsture

1980. gadu beigās, krītot "dzelzs priekškaram", ar Padomju Savienības sabrukumu mūsu dzīvē ielauzās jaunas kultūras elementi. Tirdzniecībā parādījās videokasetes ar deju stundām, bet pēc tam tika atvērtas pirmās austrumu deju skolas. Tiek uzskatīts, ka vēderdejas radušās apmēram 11 tūkstošu gadu atpakaļ. Sākumā vēderdejas izpildīja vīrieši, vienas no vecākās civilizācijas Hetīdijas (mūsdienu Tibetas teritorija) pārstāvji kara ieražu laikā. Pazīstamais vēsturnieks Genādijs Stecenko, seno civilizāciju pētnieks, savā darbā "Joga - dzīves paņēmiens uz zemes" aprakstīja hetīdus kā stiprāko rasi pasaulē. Lai paaugstinātu fiziskos un garīgos spēkus, viņi nodarbojās ar dejojošo jogu. Kustības no viņu prakses ar laiku arī kļuva par vēderdeju pamatu.

Vēderdejas: dzīves panākumu noslēpums

Kāpēc sievietes, izpildot kādreiz vīriešiem piederošo deju, aizkustina stiprā dzimuma sirdis?

Kā saka zinātnieki, iemesls ir pašā sievietē. Dejošanas laikā sieviete burtiski piepilda dabas spēkus, viņa valda pār visām stihijām. Ar basajām kājām viņa saņem zemes stihijas atbalstu. Kustības griezšanās laikā atgādina liesmas un sasaucas ar uguns stihiju. Šī brīnumainā arābu deja simbolizē arī ūdens stihiju, tāpēc vēdera kustībām jābūt plūstošām, līdzīgām viegliem jūras viļņiem. Esot tādā harmoniskā stāvoklī, dejojošā sieviete ar ķermeņa palīdzību koncentrē iekšējo enerģiju un projicē to uz apkārtējo pasauli. Tāpēc dejas laikā iespējams atcerēties pārdzīvotās patīkamās atmiņas, emocijas un pafantazēt, iedomāties sevi kā pašu laimīgāko sievu uz pasaules vai veiksmīgu citās dzīves sfērās.

Psihologi un fizionomisti, kuri pēta cilvēka raksturu saikni ar iekšējo būtību, apgalvo, ka dejas laikā jaunas psiholoģiskās īpašības sāk dominēt pār fiziskajām nepilnībām. Dejotājas sejā atspoguļojas iekšējās laimes, prieka un mīlestības izjūtas. Ja ar dejošanu nodarbojas ilgstoši, šis stāvoklis kļūst tik pierasts, ka apkārtējie sāks uzskatīt jūsu ikdienu par pastāvēšanu nemitīgas laimes staros!

Dejas enerģētiskās īpatnības

Bioenerģētiķi uzskata, ka atslēga īpašai seksualitātei, kuru pārvalda dejas izpildītājas, slēpjas kailajā vēderā. Četrus pirkstus zemāk par nabu atrodas Svadhistana čakra, kas atbild par fizisko apmierinājumu un seksuālo enerģiju. Elpošanas vingrinājumos induisma čakra - tas ir cilvēka iekšējās enerģijas koncentrācijas punkts. Tādā veidā, atsedzot vēderu, īpaši nabu, sieviete atspoguļo savu seksuālo enerģiju, kura, pateicoties īpašajām kustībām, palielinās vēderdeju laikā. Secinājums: austrumu deja - tā ir īpaša vara pār vīriešiem!

Atsevišķos islama virzienos sievietēm un vīriešiem stingri aizliegts atsegt savus vēderus. Tas ir briesmīgs grēks, jo reliģija uzskata nabu par neķītru ķermeņa daļu. Lūgšanas, lasītas ar atsegtu vēderu, netiks uzklausītas. Tādas konfesijas islama sievietes neizpilda vēderdejas.

Bionerģētiķi iesaka ikdienas dzīvē pēc iespējas retāk atsegt vēderu, nekādā gadījumā nelikt pīrsingu nabā, nesaspiest to ar apģērbu un vienmēr turēt tīru. Kaut kādā nozīmē naba ir enerģētiskā ieeja mūsu ķermenī, caur to var ielūkoties dvēselē vai nodarīt ļaunumu cilvēka enerģētikai. Tieši šī ieeja atver ceļu stihiju enerģijā sievietes ķermenī, kad viņa izpilda vēderdejas.

Vēderdejas un jūsu veselība

Liela nozīme ir vēderdeju ritmikai, tā saucamā tricināšana - kustība, kas izraisa asins pieplūdi mazajā iegurnī, uzlabo asinsriti, veicina seksuālo vēlmi un seksuālo aktivitāti, paaugstina jūtīgumu. Veicinot asinsriti iegurnī, tiek veicināta arī vielmaiņa, kas labvēlīgi atsaucas uz seksuālo dzīvi, grūtniecību un dzemdībām, atvieglo menstruālo sindromu.

Fiziskā slodze vēdera preses, gurnu, muguras, plecu, ikru muskuļiem – tā ir pareizas stājas, kaulu blīvuma, stingru saistaudu, precīzas kustību koordinācijas, skaistas gaitas atslēga. Attīstīto saistaudu elastīguma dēļ pat ikdienas dzīvē kustības kļūs vieglākas, plūstošākas un graciozākas. Dejas laikā strādā visas mugurkaula daļiņas, uzlabojas asinsrite un centrālo un perifērisko muguras un galvas smadzeņu barošana.

Pareiza elpošana palīdzēs asinīs ieplūst skābeklim, samazinot risku saslimt ar saaukstēšanās slimībām. Kā jebkura fiziskā slodze, vēderdejas uzlabo asinsriti un mazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām.

Kustības stimulē atsevišķus procesus organismā: sadedzina taukus, paaugstina metabolisma līmeni, samazina sliktā un paaugstina labā holesterīna līmeni, izstrādā imunitāti pret infekcijām.

Vēderdejas – tas ir hobijs, bet hobijs, kā zināms, samazina stresu, uzlabo garastāvokli un paaugstina dzīves spēkus. Pateicoties regulārām nodarbībām, normalizējas miegs, palielinās pārliecība par sevi. Atcerieties: pozitīvs efekts iespējams pie nosacījuma, ka jūs nodarbosieties regulāri!

Dejotāja, pati gūstot baudījumu no dejas, spējīga pievērst publikas uzmanību, apburot apkārtējos ar savām kustībām, piepildot ar sevi visu telpu. Pamēģiniet, ietverieties vēderdeju pasaulē un gūstiet neaizmirstamus iespaidus!

Ziņa publicēta sadarbībā ar kinokino.lv.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV