Ceturtdiena, 30.Jūnijs 2022. » Vārdadienas svin: Tālivaldis, Mareks;

Aicina piedalīties Latvijas pētījumā par lieko svaru

Evita Pučeta, 24.11.2010. 13:37

Sākot ar 24. novembri, Sabiedrības Veselības Institūts divu mēnešu laikā veiks pētījumu par liekā svara cēloņiem Latvijā. Pētījuma uzdevums ir noteikt Latvijas iedzīvotāju patieso zināšanu līmeni liekā svara jautājumos un viņu ikdienas ieradumu ietekmi uz svara pieaugumu.

Sabiedrības Veselības Institūta valdes loceklis Vilnis Baltiņš informē, ka pētījuma rezultātā tiks saņemti dati, kuri uzrādīs Latvijas iedzīvotāju patieso zināšanu līmeni par 31 ar lieko svaru saistītu tēmu – apetīte, badošanās, vielmaiņa, ūdens nozīme, stress un prieks, sāta sajūta, iepirkšanās un ballītes, fiziskā slodze, tievēšanas ilgums, u.c. "Tāpat rezultāti uzrādīs, kādi tieši ieradumi ir jāmaina sabiedrībai kopumā, lai samazinātu straujo liekā svara pieaugumu valstī," uzskata Vilnis Baltiņš.

Vilnis Baltiņš pētījumā aicina piedalīties pilnīgi visus Latvijas iedzīvotājus, kuriem ir pieejams dators un internets. "Pētījuma dalībnieki par dalību šajā projektā bez maksas saņems individuālu liekā svara diagnostiku, kas uzrādīs katra atsevišķā dalībnieka zināšanu līmeni un problemātiskos ieradumus, kuri ietekmē vai var ietekmēt svara pieaugumu. Vēlāk katrs dalībnieks varēs salīdzināt personīgos rezultātus ar kopīgajiem rādītājiem valstī," piebilst Vilnis Baltiņš.

Visiem, kuri piedalīsies pētījumā Sabiedrības Veselības Institūta mājas lapā www.edietologs.lv būs jāatbild uz 210 jautājumiem. "120 no visiem jautājumi ir teorētiskas dabas, kas skar tikai aptaujājamā zināšanas, bet atlikušie 90 jautājumi ir praktiskas dabas un ļauj izvērtēt dalībnieka praktisko rīcību, situācijās, kuras var ietekmēt liekā svara rašanos," precizē Vilnis Baltiņš.

Sabiedrības Veselības Institūts pētījumā iegūtos rezultātus apkopos un nodos sabiedrības lietošanai bez maksas. "Tas nozīmē, ka šis projekts ir Sabiedrības Veselības Institūta dāvana Latvijas valstij. Ja parasti šādiem pētījumiem valsts tērē būtiskus veselības budžeta līdzekļus, tad tagad visi šos rezultātus saņems par "baltu velti" un varēs tos izmantot pēc saviem ieskatiem," uzsver Vilnis Baltiņš un piebilst, ka katra atsevišķa dalībnieka individuālie rezultāti būs pieejami tikai konkrētajam lietotājam un tie būs konfidenciāli.

Lai veiktu pētījumu, Sabiedrības Veselības Institūts ir uzlabojis elektroniskās svara diagnostikas programmu www.edietologs.lv, un tagad tā ir pielāgota šāda pētījuma veikšanai.

Kontakti:
Vilnis Baltiņš, Mob. tel. 29488481
Sabiedrības Veselības Institūta valdes loceklis

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV