Pirmdiena, 19.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Drosma, Drosmis, Elīna;

Ceļ godā latviešu virtuvi un senās mājturības tradīcijas

Apgāda Zvaigzne ABC Reklāmas un mārketinga daļa, 05.07.2011. 11:25

Apgāds Zvaigzne ABC uzsāk izdot sēriju "Latvijas kulinārais mantojums", kurā apkopota latviešu kulinārijas māksla jau no pagājušā gadsimta sākuma un, kas joprojām ir svarīga arī mūsu kultūras sastāvdaļa.
Ceļ godā latviešu virtuvi un senās mājturības tradīcijas

Kā pirmās šājā sērijā tika izdotas pēc 1905. gada pirmpublicējuma sagatavotā "Praktiskā pavārgrāmata" ar 1745 receptēm un pēc 1904. gada izdevuma sagatavotā "Lauksaimnieču pavārgrāmata".

Sērijas "Latvijas kulinārais mantojums" jaunākās pavārgrāmatas ir mājturības skolotājas Marijas Feldmanis sarakstītās "Praktiskā veģetārā virtuve" (pēc 1932. g. izdevuma) un "Aukstais galds" (pēc 1938. g. izdevuma), un mājturības praktikantes Emīlijas Ogas grāmata "Veģetārais galds" (pēc 1935. g. izdevuma).

Šodienas lasītājs pārliecināsies, ka jau pagājušajā gadsimtā mūsu senči pievērsa uzmanību gan veselīgai, veģetārai un diētiskai pārtikai, gan ēdiena garnēšanai un galda klāšanai. Līdz ar to senās saimnieču gudrības ir aktuālas un noderīgas arī mūsdienās.

Visās sērijas grāmatās tiek saglabāts sulīgais, vecmodīgais valodas stils. Patīkams un noderīgs sīkums – katrā grāmatā ielikta grāmatzīme ar tilpuma un masas attiecībām un senajās pavārgrāmatās minētajām mērvienībām.

Apgāds Zvaigzne ABC plāno sēriju "Latvijas kulinārais mantojums" vēl papildināt.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV