Pirmdiena, 19.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Drosma, Drosmis, Elīna;

Septembra sākumā pirmo reizi Rīgā notiks starptautiskais alus festivāls "Latviabeefest 2011"

Kristīne Runce, 17.08.2011. 10:22

3. – 4. septembrī, Vecrīgā, pie Zviedru vārtiem notiks pirmā Starptautiskā alus festivāla "Latviabeerfest 2011" rudens sesija. Pasākumā uz Torkšņu un Torņa ielām piedalīsies lielākā daļa Latvijas alus darītāju, kā arī alus darītāji un izplatītāji no ārzemēm. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs balsot par savu iecienītāko 2011. gada alu Latvijā, tiks piedāvāta kultūras un izklaides programma. Šis būs pirmais pasākums Rīgā, kas paredzēts pie galdiem sēdošai auditorijai, plānots pasākuma apmeklētājiem piedāvāt arī plašu Latvijas nacionālo ēdienu klāstu, kas piemērots baudīšanai kopā ar alu.
Septembra sākumā pirmo reizi Rīgā notiks starptautiskais alus festivāls "Latviabeefest 2011"

Pasākuma laikā plānotas alus degustācijas, prezentācijas, viktorīnas, konkursi, armrestlinga sacensības sadarbībā ar Latvijas Armrestlinga asociāciju, līnijdeju un salsas paraugdemonstrējumi un apmācība sadarbībā ar Latvijas līnijdeju asociāciju un Deju un kustību studiju "studioX1'', konkurss „Mis Latviabeerfest", alus kokteiļu gatavošanas šovs un muzikālie priekšnesumi divu dienu garumā ar populāru mūziķu piedalīšanos. Iecerēts, ka pasākumā piedalīsies Liene Šomase, bērnu Eirovīzijas un Latvijas šlāgeraptaujas 2011 uzvarētājs Dzintars Čīča, LNT realitātes šova "O Kartes Akadēmija" uzvarētāja Samanta Tīna, Gunārs Meijers, „Latgales dāmu pops" un citi. Pasākumu vadīs populārais spēkavīrs Raimonds Bergmanis.

Festivālā piedalīsies alus darītava „Aldaris", Lāčplēša alus darītava, Cēsu alus darītava, Bauskas alus darītava, Užavas alus darītava, Brenguļu alus darītava, Alus darītava „Brālis", ,,LIDO Atpūtas centra Alus darītava'', Valmiermuižas alus darītava, SIA „Ilgezeem", alus darītava "Rēzeknes Bryuvers", alus darītava „Brūveris", Beļģu alus darītava. Festivālā tiks pārstāvētas alus šķirnes Paulaner, Bavaria, Obolon, Tuborg, Carlsberg, Guinness, Vallerstein un arī vairākas Lietuvas alus šķirnes. Plānots, ka pasākumā alus ražotāji un izplatītāji piedāvās nogaršot gandrīz 30 dažādas alus šķirnes, aicinās festivāla apmeklētājus piedalīties konkursos un dažādās aktivitātēs.

„Ikvienā kārtīgā Eiropas valstī ir savi alus svētki un ir prieks, ka arī Latvijā beidzot esam sarosījušies un spējuši sarīkot svētkus par godu alum, kas ir mūsu tradicionālais dzēriens. Ceru, ka šis alus festivāls veiksmīgi turpinās attīstīties un vērsīsies plašumā, jo Latvijas alus darītājiem ir ko parādīt alus cienītājiem un vienkāršiem interesentiem. Turklāt tā ir arī lieliska iespēja iepazīties ar citu valstu alus darītāju produktiem," par Latviabeerfest saka Latvijas Alus darītāju asociācijas valdes priekšsēdētāja, A/S "Aldaris" valdes priekšsēdētāja Ināra Šure.

"Latviabeerfest" rudens sesija ir rezultāts gadu ilgam darbam. Jāsaka milzīgs paldies visiem Latvijas alus ražotājiem un Latvijā pārstāvēto ārzemju alu izplatītājiem, kas beidzot ir sanākuši kopā, lai vienā pasākumā stāstītu un rādītu alus tradīcijas, kultūru un tā daudzveidību," atzīst Andrejs Šikors, "Latviabeerfest" pasākuma direktors.

"Latviabeerfest" iniciators ir Latvijas Alus muzejs, kas pasākuma laikā arī plāno pirmo reizi apmeklētājiem sniegt nelielu ieskatu savā kolekcijā. Pasākuma kultūras programmu veidos kreatīvā grupa "Ideju Institūts", bet pasākuma producents būs pasākumu operators "UNTITLED productions". Pasākumā ieeja bez maksas, tā norises laikā īpaši rūpīgi tiks uzraudzīta vecuma ierobežojumu ievērošana attiecībā uz alus patēriņu nepilngadīgām personām.

Vairāk informācijas par alus festivālu un tā dalībniekiem: www.latviabeerfest.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV