Ceturtdiena, 08.Jūnijs 2023. » Vārdadienas svin: Mundra, Frīda, Frīdis;

Edīte Treija šogad otro reizi prezentēs kolekciju „Kalitāns”

EasyGet.lv, 03.10.2012. 14:03

4. oktobrī „Riga Fashion Mood" ietvaros plašākai publikai tiks izrādīta modes dizaineres Edītes Treijas kolekcija „Kalitāns".

Kolekcija ieraudzīja mēles gaismu modes dizaina izstādes "Talantu jūra" ietvaros 30. - 31. maijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Tā viennozīmīgi izraisīja spēcīgas emocijas: „Edīt es aplaudēju Tev", rakstīja modes blogere Agnese Kleina, „Tava kolekcija bija/ir viens labākajiem darbiem ko esmu šeit redzējis" – rakstīja Nepieradinātās Modes Asamblejas tēvs Bruno Birmanis.

Modes dizainere - stiliste Edīte Treija par kolekcijas nosaukumu un filozofiju: „Kalitāns pie manis atnāca īpašā ceļā. Jau biju vizualizējusi savu kolekcijas konceptu,– zināju, ka zirga tēls manā stāstā iemiesos radošās brīvības garu, bet vēl nezināju nosaukumu. Kādu dienu mana deviņgadīgā meita uztaisīja mūzikas instrumentu. Tā bija izkrāsota kurpju kaste ar dažām stīgām un uzrakstu „Kalitāns". Kad jautājām, kāpēc Kalitāns, atbilde bija: „Nu tā, vienkārši ienāca prātā!". WikipediA.org noskaidrojām, ka Kalitāns ir izcils tīrasiņu sacīkšu zirgs, kurš 20. gs. sākumā Eiropas čempionātos ieguvis daudzus uzvaras kausus."

"Kalitāns" producents un druka draugiem vadītājs Lauris Treijs: „Šobrīd kopā ar producentu Vadimu Zaikovski un režisoru Vadimu Gluškovu, mūziķiem un komponistiem Edgaru Beļicki un Raiti Aukšmukstu aktīvi strādājam pie modes īsfilmas „Kalitāns" pabeigšanas. Ar režisora un Latvijas Mākslas Akadēmijas mācību spēka - Mārtiņa Grauda palīdzību esam pieteikuši filmu dalībai Diane Pernet rīkotā modes īsfilmu konkursam „ASVOFF" Parīzē un tā piedzīvos pirmizrādi Pompidou centrā šā gada 9.-11. novembrī. Filmai jau ir izveidots reklāmas rullītis, kuru var apskatīt internetā: www.kalitan.com sadaļā Galerijas."

Modes dizainere - stiliste Edīte Treija par kolekcijas tēmas aktualitāti: „Par izvēlētās tēmas aktualitāti esmu pārliecināta, jo simboliskā valodā es runāju par katra cilvēka spēju apjaušanu un izmantošanu. Katrs cilvēks sev reiz uzdod jautājumu, - kas es esmu, kāda ir mana sūtība uz zemes, kur ir mans spēks un vai es esmu sasniedzis savu spēju augstāko piepildījumu?"

Modes skates noriks Spice Home - Riga Fashion Mood ietvaros 4. oktobrī.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV