Ceturtdiena, 09.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Asna, Asne, Zaiga;

“Habitus Baltija 2013” uzvarētaju statuetes aizceļo uz Itāliju un Horvātiju

Easyget.lv, 23.04.2013. 16:04

20. aprīlī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika jauno modes mākslinieku konkurss “Habitus Baltija”, kas nu jau 13 gadu garumā iemantojis gan profesionāļu atzinību, gan skatītāju simpātijas. Šoreiz 44 jauno modes dizaineru konkurencē uzvaras laurus plūca un konkursa Grand Prix ieguva Matija Čops no Horvātijas, bet par “Labāko skolu” tika atzīts Eiropas Dizaina institūts Romā, informē BT 1 mediju koordinatore Inese Libere.
“Habitus Baltija 2013” uzvarētaju statuetes aizceļo uz Itāliju un Horvātiju

Jaunā modes dizainera, Zagrebas Tekstiltehnoloģiju universitātes studenta Matijas Čopa kolekcija „OBJECT 12-1” („OBJEKTS 12-1”) ieguva patiesu publikas apbrīnu un augstāko žūrijas novērtējumu individuālajā konkursā. Grand Prix ieguvējs, “Habitus Baltija 2013” labākās kolekcijas autors balvā saņēma metālmākslinieka Māra Šustiņa veidoto statueti un iespēju mēnesi papildināt savas zināšanas Eiropas Dizaina institūta Barselonā vasaras kursos, modes portāla „Not just a Label” balvu – ekskluzīvu interviju, kā arī iespēju nākamajā gadā ar savu jauno tērpu kolekciju atklāt konkursu “Habitus Baltija 2014”.

10 skolu konkurencē par labāko tika atzīts Eiropas Dizaina institūts Romā, kas tikai par vienu puktu pārspēja Latvijas Mākslas akadēmiju. Labākā skola balvā saņēma Grand Prix statueti un sertifikātu dalībai „ERKI” modes skatēs Tallinā, Igaunijā divām personām.

Labāko skolu pārstāvēja talantīgi un ļoti daudzsološi modes dizaineri Serdžo Kampēze (kolekcija: „Immortality Of The Spirit” („Gara memirstība”)) un Italo Marselja (kolekcija: „Damned Paris” (“Nolādētā Parīze”)), kurš kļuva arī par 2. vietas ieguvēju, 3. vietā atstājot Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvi Edīti Treiju (kolekcija „Kalitāns”). Italo Marselja balvā saņēma modes inkubatora „Fashion Enter” atbalstu un ielūgumu dalībai Cracow Fashion Awards, kas notiek Krakovas Modes nedēļā. Savukārt Edītei Treijai tika dāvāta iespēja jau maijā prezentēt „Kalitānu” modes konkursā „Meļņica Modi” Minskā, Baltkrievijā.

Reinis Ratnieks (LMA) par savu vīriešu apģērbu kolekciju „...” saņēma speciālbalvu – sertifikātu dalībai NABA vasaras kursos Milānā, Itālijā, savukārt Beata Guzinska, kura šobrīd dzīvo Lielbritānijā, par kolekciju „KASH” saņēma modes inkubatora „Fashion Enter” balvu.

Žūrijas priekšsēdētāja Lara Araņjo Džilji, atzīmēja, „ka „Habitus Baltija 2013” bija ļoti labi un profesionāli noorganizēts. Konkursā piedalījās ļoti daudzi talantīgi studenti un ikvienam no viņiem bija iespēja uzvarēt. Tērpu kolekcijas izcēlās ar dažādiem un kvalitatīviem audumiem, interesantām krāsu kombinācijām un formām. Lara Araņjo Džilji uzsvēra, ka mode nav tikai apģērbs, mode ir valoda un viņa ir pārliecināta, ka ikviens no konkursa dalībniekiem, turpinot strādāt, sasniegs augstas virsotnes. „Es ticu jaunai paaudzei un esmu pārliecināta, ka šādas sacensības jaunajiem modes dizaineriem ir ļoti svarīgas. Turklāt ir būtiski savu darbību saistīt ne tikai ar Eiropu, bet doties arī ārpus tās robežām, jo pasaulei ir nepieciešama jauna modes vīzija, un šie jaunie modes dizaineri noteikti ir uz to spējīgi,” uzvēra Lara Araņjo Džilji.

Konkursā “Habitus Baltija 2013” piedalījās 44 modes dizaineri no Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Kazahstānas, Krievijas, Latvijas,  Lietuvas, Norvēģijas, Polijas,  Somijas, Ukrainas un Ungārijas, bet par labākās skolas titulu konkurēja 10 augstskolas – Aalto Universitātes Mākslas un dizaina skola (Somija), Eiropas Dizaina institūts Romā (Itālija), starptautiskā modes augstskola “ESMOD” (Oslo, Norvēģija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija), Igaunijas Mākslas akadēmija, Tallinas Lietišķo zinātņu universitāte (Igaunija), Viļņas Mākslas akadēmija un Viļņas Mākslas akadēmijas Telšu fakultāte (Lietuva), Latvijas Mākslas akadēmija un Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija).

Konkursam pieteiktās kolekcijas vērtēja starptautiska žūrija, kuru vadīja Eiropas Dizaina institūta Romā Modes katedras vadītāja Lara Aranjo Džilji (Lara Aragno Gigli). Žūrijā bija pārstāvēti gan nozares profesionāļi un modes eksperti, gan akadēmiskie mācībspēki, tostarp Londonas modes inkubatora “Fashion Enter” vadītāja Dženija Holoveja (Jennie Holloway, UK), teātra kostīmu dizainere, modes žurnāliste un modes vēsturniece un profesore Ļuba Popova (Liuba Popova, Itālija) modes portāla „Not Just A Label” pārstāve Šarlote Freijere (Charlotte Freyer, UK), Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše, žurnāla “L`Officiel Latvija” modes redaktore Olga Kolotova, modes un stila žurnāla “Pastaiga” modes redaktore, modes blogere Anita Sedliņa, Riga Fashion Week pārstāvis Dmitrijs Duboviks un citi modes eksperti.

Jauno modes mākslinieku konkurss “Habitus Baltija” ir atspēriena punkts daudziem jaunajiem māksliniekiem un tā mērķis ir atklāt jaunus talantus, atbalstīt jaunos modes māksliniekus un sniegt iespēju bagātināt savu pieredzi, veicinot ideju un zināšanu apmaiņu starp modes māksliniekiem un nozares profesionāļiem.

Konkursu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju, Krakovas Mākslas un modes dizaina skolu un Tallinas Lietišķo zinātņu universitāti.

Foto: Matijas Čopa kolekcija „OBJECT 12-1”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV