Svētdiena, 25.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Beāte, Beatrise;

Aptauja: vairāk nekā trešdaļa cilvēku atzīst, ka ir māņticīgi

Easyget.lv, 13.09.2013. 12:50

Liela daļa iedzīvotāju uzskata, ka viņu īpašumu un auto pasargā sargeņģeļi, mājas gariņi un veiksmes talismani, turpretī 13. datums un „melnās piektdienas” iedzīvotājus neuztrauc, jo viņi netic, ka tas var apdraudēt viņu drošību, aptaujā noskaidrojusi apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

Aptaujā apdrošinātājs noskaidrojis, ka aptuveni piektā daļa autovadītāju uzticas savam sargeņģelim – šādu faktu apstiprinājuši 18% respondentu. Nedaudz vairāk jeb 22% tic, ka ir veiksminieki un nekas ļauns ar viņu transportlīdzekli nevar notikt. Raksturīgi, ka iedzīvotāji sava transportlīdzekļa aizsardzībai izmanto dažādas māņticības metodes, piemēram, izvieto talismanus (5%), nešķērso ceļu, ja to pārskrējis melns kaķis (5%), savukārt 6% aptaujāto norādījuši, ka savu spēkratu pirms lietošanas iesvēta. Vismazāk iedzīvotājus satrauc 13. datums jeb „melnā piektdiena” – no vairāk kā 500 aptaujātajiem tikai viens respondents norādījis, ka šajā datumā, visticamāk, ar auto nebrauks.

Arī dzīvokļu un māju īpašnieki uzskata, ka mājokļa aizsardzību var veicināt ne tikai apdrošināšana, bet arī dažādas „tautas metodes”. 25% aptaujāto norādījuši, ka domā pozitīvi un tic veiksmei, ka zagļi vai nelaimes gadījumi viņu mājokli neskars. Turpretī 9% mājokļa drošību uztic mājas gariņam, kas, viņuprāt, eksistē, bet citi 9% aptaujāto norādījuši, ka paļaujas uz savu ticību vai reliģiju. Iedzīvotāji izmanto arī citus veidus, lai pasargātu mājokli no negadījumiem, piemēram, virs durvīm iekar pakavu, uzvelk uz namdurvīm krustu, iesvēta īpašumu un mēdz to izkūpināt ar kadiķu dūmiem.

„44% aptaujāto norādījuši, ka nerīkojas māņticīgi, lai pasargātu savu mājokli vai transportlīdzekli. Šī ir pozitīva ziņa mums kā apdrošinātājiem, jo apliecina cilvēku pragmatismu un racionalitāti. Kā pierāda prakse, Latvijas iedzīvotāju izglītotība par apdrošināšanu pieaug ik gadus jau šobrīd savai un savas mantas - īpašuma un transportlīdzekļu drošībai daudzi lieto apdrošināšanas pakalpojumus,” saka Ritvars Heniņš, ERGO nedzīvības apdrošināšanas risku parakstīšanas nodaļas vadītājs.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV