Sestdiena, 21.Maijs 2022. » Vārdadienas svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna;

Igaunijā notiks gadskārtējais Eiropas saunu maratons

Easyget.lv, 15.01.2014. 11:15

2. februārī Igaunijas ziemas galvaspilsētā Otepē jau piekto reizi norisināsies Eiropas saunu maratons. Sacensību laikā dalībniekiem būs pieejami arī āliņģi, baseini un citas atrakcijas.
Igaunijā notiks gadskārtējais Eiropas saunu maratons

Neparasto orientēšanās sacensību galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrākā laika posmā atrast un apmeklēt visas sacensību nolikumā noteiktās saunas Otepē teritorijā.

Pērn Eiropas saunu maratonā piedalījās vēl nebijis skaits dalībnieku – savā starpā sacentās 654 saunu cienītāji. Turklāt dalībnieki plašā pulkā bija ieradušies ne tikai no Igaunijas un tās kaimiņzemēm - Latvijas, Krievijas un Somijas, bet ceļu mērojuši pat no Itālijas un Spānijas.

Kā stāsta saunas maratona organizatore Sirje Gintere, sacensību sākumā katra komanda saņems instrukciju un orientēšanās karti ar norādījumiem par saunu atrašanās vietām. Ieejot saunā, katrai no komandām saunas īpašniekam jāuzrāda sava saunu karte, kurā īpašnieks veic atzīmi par komandas saunas apmeklējumu. Visiem komandas dalībniekiem katrā no saunām jāpavada vismaz trīs minūtes. Sacensību laikā dalībniekiem būs pieejami arī āliņģi, baseini un citas saunu īpašnieku piedāvātās atrakcijas un izklaides iespējas. Pie finiša līnijas dalībniekiem jānodod tiesnešu rokās aizpildīta saunu apmeklējuma karte. Sacensību uzvarētāji būs komanda, kura visas saunas apmeklējusi visīsākajā laikā. Pagājušā gada uzvarētāju komanda „Lämma naasõ“ jeb „Karstās meitenes“ ar uzdevumu tika galā 2 stundu un 59 minūšu laikā. Kā atklāja dāmas, uzvaras atslēga bijusi komandas prasmīgais šoferis.

Saunu orientēšanās sacensību sākums paredzēts 2. februārī plkst. 12 Pihajarves Spa un Atpūtas centrā (Otepē, Pihajarvē), kur notiks dalībnieku reģistrācija. Visiem dalībniekiem jāparaksta arī veidlapa, kura apstiprina, ka dalībnieku veselības stāvoklis ļauj piedalīties sacensībās. Uzvarētāju apbalvošana, kā arī dalībnieku balsojums par labāko pirti notiks Nuustaku krogā (Nüpli ciemats, Otepē) plkst. 17:30.

Lai pieteiktu dalību Eiropas Saunas maratonā, komandām līdz 26. janvārim jāreģistrējas, sūtot e-pasta vēstuli uz adresi saun@otepaa.ee. Pieteikumā jāiekļauj komandas nosaukums un dalībnieku vārdi. Nepilngadīgiem dalībniekiem sacensībās piedalīties atļauts tikai stingrā piaugušo uzraudzībā. Lai sacensībās piedalītos, nepieciešams auto vai cits transportlīdzeklis. Eiropas Saunas maratonu organizē Otepē Kultūras centrs, Pühajärve Spa un Atpūtas centrs, Nuustaku krogs un Otepē saunu īpašnieki.

Plašāka informācija par Eiropas saunas maratona norisi un sacensību noteikumi atrodami interneta vietnē http://eng.otepaa.ee/.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV