Piektdiena, 28.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Skaidrīte, Justs, Skaidra;

Rīgas mākslas telpā notiks dejas izrāde „Dances of the Lost”

Inga Lāce, 05.03.2009. 09:50

13. martā no plkst. 20.00 līdz 23.00 pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” notiks horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas kompānijas izrāde "Dances of the Lost".
Rīgas mākslas telpā notiks dejas izrāde „Dances of the Lost”

Laikmetīgās dejas izrāde „Dances of the Lost” vēsta par pēdām un nospiedumiem, ko apzināti vai netīši atstāj cilvēks. Par indivīda ietekmi uz dabu un otrādi. Izrāde tapusi pagājušā gada vasarā Krimas pussalas senajos mežos, un tā sevī apvieno deju un videomateriālu.

Projekta pirmizrāde ar nosaukumu „Zūdības dejas” notika 2008. gada 3. oktobrī dizaina fabrikas „D.FAB” telpās. Tika izmēģināta jauna izrādes norises forma, kas vairāk līdzinās mākslas galerijas noteikumiem. Izrādes garums ir 45 minūtes, taču tā norit četras reizes pēc kārtas bez pārtraukumiem, dodot skatītājiem iespēju nākt un iet, kad vien viņi vēlas. Turklāt izrādi ir iespējams vērot no vairākiem rakursiem.

„Dances of the Lost” notiks Latvijas teātra skates ārvalstu profesionāļiem ietvaros, ko rīko Latvijas Jaunā teātra institūts. Šogad programmā iekļautas Nacionālā teātra, Dailes teātra, Jaunā Rīgas teātra, kompānijas „umka.lv”, Teātra observatorijas, Valmieras teātra un Leļļu teātra izrādes, kas tapušas 2008./2009. gada sezonā. Pirmo reizi šādā skatē tiek iekļauta laikmetīgā deja, kuru pārstāvēs arī Olgas Žitluhinas dejas kompānija.

Izrādi producē Rīgas Kultūras aģentūra (RKA) sadarbībā ar biedrību „Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija” (LPMDHA).

Horeogrāfija: Olga Žitluhina un dejotāji
Deja: Ramona Galkina, Santa Grīnfelde, Ilze Zīriņa, Dmitrijs Gaitjukevičs, Andris Kačanovskis, Valērijs Oļehno
Mūzika: Gabriels Prokofjevs
Video: Olga Žitluhina un Pēteris Brīniņš

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV