Ceturtdiena, 04.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Sindija, Sintija, Elfrīda;

Nacionālajā teātrī top izrāde bērniem „Par Mammām”

Inga Vasiļjeva, 31.03.2009. 09:41

4.aprīlī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē notiks iestudējuma bērniem „Par Mammām” pirmizrāde. Izrādes režisors ir Valters Sīlis, lomās – Daiga Gaismiņa un Zane Jančevska. Iestudējuma darbības vieta - bēniņi, kur atrodas kastes, un ir novilkti veļas striķi.
Nacionālajā teātrī top izrāde bērniem „Par Mammām”

Kāpēc mamma mani neklausa? Vai tad mamma arī bija maza? Kāpēc mamma nenāk rotaļāties? Kuram mamma labāka? Šie un daudzi citi jautājumi mājo daudzu bērnu galvās. Šoreiz tie tiks pārvērsti aizraujošā spēlē-izrādē bērniem. Dzimšanas dienas ballītē sanākušo bērnu mammas - aktrises Zane Jančevska un Daiga Gaismiņa - nedodas vis blakusistabā, bet kopā ar bērniem rotaļājas, stāsta viņiem interesantus stāstus un atceras to, kā viņas spēlējās tad, kad datoru un televizoru vēl nebija. Kāpēc šīs mammas ir ar mieru spēlēties? Pie visa vainīga lielā dzimšanas dienas torte?

„Izrādes mērķis ir stāstīt bērniem par to cik daudz, katra mamma cenšas, lai bērniem būtu daudz prieka, taču gadās, ka lielajā centībā ne viss vienmēr sanāk. Un šādā brīdī izrādes varonēm tiek dota iespēja nokļūt piedzīvojumu pasaulē, kura ir daudz labāka par jebkuru kūku. Veidojot šo izrādi, piedomāju par iztēlošanās veidu, kurā visi notikumi atdzīvotos. Svarīgs elements ir latviešu tautas pasakas, kuras tiek stāstītas šajā izrādē katra pasaka bagātina izrādes vēstījumu. Taču pats galvenais mērķis ir palīdzēt bērniem saprast savas mammas drusku labāk,” stāsta režisors Valters Sīlis.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV