Svētdiena, 16.Maijs 2021. » Vārdadienas svin: Edijs, Edvīns;

VDT ar izrādi „Fantomsāpes” viesosies Rīgā

Zane Peļņika, 15.04.2009. 11:47

Maijā Valmieras teātris ar traģikomēdiju „Fantomsāpes” viesosies Rīgā, galerijā – skatuvē „Degunradzis” (Cēsu ielā 20). Izrādes 5., 12. un 14.maijā plkst. 19.00.
VDT  ar izrādi „Fantomsāpes” viesosies Rīgā

Izrādes, kas tapusi pēc Vasilija Sigareva lugas motīviem, režisors ir Viesturs Meikšāns, kuram „Fantomsāpes” ir pirmais iestudējums Valmieras teātrī. Ar V. Meikšāna ienākšanu VDT var droši teikt, ka latviešu teātris ir ieguvis režisoru, kas prot strādāt ar aktieriem, atraisot viņos tādas talanta atklāsmes, par kurām viņi paši nav nojautuši. Savukārt skatītājiem Viestura rokraksts liksies saistošs tāpēc, ka vissmagākās problēmas, visnegantākās attiecības starp cilvēkiem viņš uz skatuves parāda viegli, pat rotaļīgi.

„Fantomsāpes” pirmizrādi piedzīvoja 2008.gada 11. septembrī. Tā ir izrāde par teātra aizkulisēm, par kādu jaunu puisi, skatuves strādnieku Dimu. Savā pirmajā darba vietā viņš, teātra romantiskās un mākslinieciskās auras iespaidots, ļoti vēlas iepazīties ar aktieriem un negaidot ierauga bijušo aktrisi Oļu. Dima ļoti ātri pakļaujas un notic Oļas mīlestības apliecinājumiem. Viņam tiek stāstīts, ka Oļa ir aktrise, kas nevar iziet no lomas un nemitīgi spēlē kādu sen pabeigtu izrādi ar jebkuru vīrieti, kurš uzvelk viņas mīļotā izrādes partnera brilles.

Fantomsāpes, kas dzīvo tikai un vienīgi cilvēka prātā, ir kaut kas vairāk par tveramo un izskaidrojamo. Bieži mēs redzam to, ko mēs vēlamies ieraudzīt,  gluži tāpat kā Oļa katrā vīrietī saskata Vovčiku... Tās arī ir fantomsāpes.

Lomās: Ilze Lieckalniņa, Māris Bezmers, Mārtiņš Meiers.

Biļetes var iegādāties JRT kasē un www.biletes.1188.lv.

Foto: M.Markovskis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV