Svētdiena, 16.Maijs 2021. » Vārdadienas svin: Edijs, Edvīns;

Valmierā sāksies II Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „...un es iešu un iešu!”

Līga Tarbuna, 16.04.2009. 12:11

Sestdien, 18.aprīlī, plkst.10.00 Valmieras Viestura vidusskolā tiks atklāts II Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „...un es iešu un iešu!”. Festivāls norisināsies divas dienas – 18. un 19.aprīlī, tā laikā varēs noskatīties 19 latviešu oriģināldramaturģijas iestudējumus.
Valmierā sāksies II Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „...un es iešu un iešu!”

Festivāla organizators, Tautas teātra „Sprīdītis” režisors Roberts Segliņš informē, ka „Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāla „...un es iešu un iešu!” izrādes tika izvēlētas konkursa kārtībā. Galvenie vērtēšanas kritēriji – latviešu dramaturga oriģināldarbs un izrādes mākslinieciskā kvalitāte.

Festivāla laikā visas izrādes vērtēs gan profesionāla žūrija, gan bērnu žūrija. Bērnu žūrijā darbosies viens pārstāvis no katra kolektīva, savukārt profesionālās žūrijas sastāvā būs Valmieras Drāmas teātra (VDT) direktore Evita Sniedze, VDT aktrise Inese Ramute, teātra zinātniece Līvija Akurātere, dramaturgs Dainis Grīnvalds, Valsts jaunatnes iniciatīvu centra pārstāvis, režisors Kārlis Lišmanis un režisore Biruta Bauma. Kolektīvam, kurš saņems augstāko žūrijas vērtējumu, tiks piešķirta festivāla galvenā balva – Sprīdīša veidota stabulīte.

Vidzemes kultūras un mākslas biedrības „Haritas” valdes priekšsēdētāja Solveiga Boicova informē, ka ideja par ikgadēju Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālu „...un es iešu un iešu!” radās pagājušajā gadā, kad Valmieras Viestura vidusskolā notika pirmais festivāls un tika atzīmēta TT „Sprīdītis” 50 gadu jubileja. Toreiz Valmierā pulcējās tikai TT „Sprīdītis” sadraudzības kolektīvi, taču šogad festivāla dalībnieku skaits būtiski palielinājies. Solveiga Boicova piebilst, ka iecerēts šādu festivālu organizēt arī nākamajā gadā, iesaistot ne vien kolektīvus no Latvijas, bet arī Baltijas un Ziemeļvalstīm.

II Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā „...un es iešu un iešu!” piedalīsies Limbažu Bērnu un jauniešu centra skolēnu teātris „Kriksis”, Balvu pilsētas jauniešu grupa, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas teātra studija „Spogulis”, Jēkabpils vakara vidusskolas teātris, Rīgas komercģimnāzijas teātris, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Limbažu 3.vidusskolas teātris, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris, Privātās vidusskolas Ādažu Brīvā Valdorfa skolas teātris, Suntažu vidusskolas teātris, pamatskolas „Rīdze” interešu izglītības programmas teātra studija „Mēs”, Dobeles Bērnu un jauniešu centra teātris „Pitons”, Rīgas Franču liceja teātris, Gulbenes Kultūras centra jauniešu teātra studija, Valmieras Viestura vidusskolas Tautas teātris „Sprīdītis” un Ikšķiles vidusskolas teātra sporta komanda.

Festivāla laikā Valmieras Viestura vidusskolā būs aplūkojama fotoizstāde. Tajā varēs apskatīt gan jaunāko TT „Sprīdītis” izrāžu interesantākos mirkļus, gan attēlus no „Sprīdīša” 50 gadu jubilejas nedēļas.

Festivālu organizē Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” sadarbībā ar Tautas teātri „Sprīdītis”. Festivāla norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras rajona padome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāka informācija par festivālu pieejama elektroniski www.valmiera.lv sadaļā „Kultūra” – II Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV