Svētdiena, 12.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Indriķis, Ints, Namejs;

Pirmās bērnu rokoperas “Olivers” lieluzvedums Arēnā Rīga

Sigita Paula Cepleviča, 29.10.2009. 18:07

“Jaunais Zvaigžņu Teātris” sadarbībā ar deju studiju “Dzirnas” piedāvā pirmo bērnu rokoperu “OLIVERS” 2009.gada 20. decembrī plkst. 15.00 un 18.00 ARĒNĀ RĪGA. Rokoperas autore ir Laila Ilze Purmaliete, kura jau radījusi un producējusi vairākas skatītāju un kritiķu atzītas muzikālas izrādes jauniešu un bērnu auditorijai.
Pirmās bērnu rokoperas “Olivers” lieluzvedums Arēnā Rīga

Šobrīd profesionāla darba grupa - režisors Uģis Brikmanis, mūzikas aranžētājs Raimonds Macats, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, virsdiriģents Arvīds Platpers - intensīvi strādā pie šī darba iestudējuma, kas notiks ARĒNĀ RĪGA. Rokoperā “OLIVERS” piedalās 500 dziedātāji no Latvijas labākajiem jauniešu koriem, 200 dejotāji no deju studijas “Dzirnas”, jauniešu organizācijas “Avantis” atlasītie 50 ekstrēmo sporta veidu pārstāvji, kā arī galveno lomu atveidotāji – Rihards Andris Bērziņš, Jolanta Gulbe, Niks Matvejevs, Andris Baltacis, Ieva Sutugova, Nikolajs Puzikovs, Pauls Ārgalis, Latvijas Radio vokālā grupa “ Dzeguzīte”.

Rokoperas sižeta līnija ņemta no slavenā Čārlza Dikensa romāna „Olivers Tvists“, kas ļoti reālistiski atspoguļo 19. gadsimta skarbo bāreņu dzīvi Anglijā. Rokoperas “OLIVERS” darbība norisinās mūsdienās Latvijā. Lai arī ir pagājuši 170 gadi kopš „Olivera Tvista“ uzrakstīšanas, visas tajā skartās problēmas ir aktuālas arī šodien Latvijā – bērnu nami, ielas bērni, draudzība un nodevība, mīlestība un tās trūkums. Izvēlētais žanrs - rokopera - saistīts ar materiāla skaudrumu un dramatismu, jo diemžēl arī šodien bērnam nereti ir jārisina ļoti nopietnas problēmas, jāpieņem izšķiroši lēmumi jau 11 gadu vecumā, un dzīvē tas visbiežāk nebeidzas tik laimīgi, kā stāstā par Oliveru. Olivers ir bērnu nama audzēknis, kuram vecāki gājuši bojā. Viņam, tāpat kā ikvienam bērnam, ir nepieciešama mīlestība, ko bērnu namā nevar sagaidīt. Olivers bēg un nonāk uz ielas, kur viņš nokļūst ielas bērnu vidē, un, lai veiksmīgāk tajā iekļautos, apliecina sevi, sākot zagt. Ielu bērni ir bērni, kuri daudz labprātāk klaiņo, nekā apmeklā skolu. Dažkārt viņu vecāki pat nenojauš vai arī neinteresējas, ar ko viņu atvases nodarbojas un kā pavada laiku. Ielu bērni uz ielas meklē to, ko neatrod mājās un ģimenē, šeit viņi ir savējie, te viņi gūst nepieciešamo atzinību, te ir interesanti. Bieži tā ir arī vieta, kur patverties no vardarbības ģimenē. Ar šādiem bērniem ir viegli manipulēt, un to dara pieredzējis noziedzinieks Feigins, kurš apmāca bērnus zagt un ubagot, pretīm tiem dodot pajumti savā dzīvoklī. Šeit risinās arī ielu meitenes Nensijas mīlas stāsts, kura aizbēgusi no mājām, lai būtu kopā ar Saiku – savu pirmo mīlestību. Saikam Nensija ātri apnīkt, un viņš ir gatavs izmantot viņas pakļāvību, lai sāktu ar viņu pelnīt naudu. Olivers iepazīst ielas dzīvi ar tās likumiem un morāli, viņš jau ir gatavs atriebties sabiedrībai, kura to ir izstūmusi, taču, kad negaidīti iepazīst iejūtīgu attieksmi pret sevi, tā pamatos izmaina viņa skatījumu uz pasauli. Skolotāja Šarlote Braulova ir tā, kas dod Oliveram iespēju labākai dzīve, taču nav viegli saraut saistības ar pagātni un jau pastrādātajiem sliktajiem darbiem ...

Fragments no tituldziesmas teksta:

”Šis stāsts ir par mīlestību, par maizi, par draugiem par to, par pilsētu, par uzticību, par to, kas mūs šķir un savieno. Šis ir stāsts par dubļainām ielām, par skatlogu gaismu, kas nav tev, par mani, par tevi, par smiekliem un sāpēm vēl.

Šis stāsts ir par jautājumu, ko katrs ir uzdevis sev, kādēļ es esmu dzimis, un vai vajadzīgs esmu tev? Šis stāsts ir par pelēku sienu, par sauli, kas uzausīs rīt…”

Lieluzvedums pirmajai bērnu rokoperai “OLIVERS” 20.decembrī plkst.15.00 un 18.00 Arēnā RĪGA. Biļetes „Biļešu Paradīze” kasēs.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV