Sestdiena, 05.Decembris 2020. » Vārdadienas svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs;

Dzejniece Maira Asare un apgāds “Jumava” ielūdz uz grāmatas “Ceļš uz Tūju” prezentāciju

Līga Loļa, 09.03.2010. 14:55 | komentāri (2)

Dzejniece Maira Asare un apgāds “Jumava” ielūdz uz grāmatas “Ceļš uz Tūju” prezentāciju, kas norisināsies 11. martā plkst. 17.00 Jumavas grāmatnīcas kafejnīcā Dzirnavu ielā 73. Pasākumā baudot zāļu tēju un ābolkūkas dzejniece kopā ar domubiedriem Dzintru Klētnieci un Kristīni Klētnieci lasīs dzeju un dalīsies pārdomās ar viesiem. Kristīne Klētniece apmeklētājiem ir sarūpējusi arī muzikālu priekšnesumu.

Maira Asare (1960) savus dzejoļus vērtējumam iedrošinājusies parādīt tikai 28 gadu vecumā - tā laika Rakstnieku savienības konsultantei Mārai Misiņai. Un tad 1995. gadā iznāca viņas dzejas krājums "Kas ar dzeguzi spēlējas" -  spilgts talanta apliecinājums - smaržām un krāsām bagāts krājums, kas gadu vēlāk ieguva Dzejas dienu balvu. Pēc 14 gadiem atkal ir iespēja dzejas grāmatā sastapt dzejnieci Mairu Asari. Ar citu pieredzi, citām sajūtām, citā laikā, taču ar to pašu vēlmi - uzrunāt...

Mairas Asares dzeja glāsta kā delna. Un pašu dzejnieci tur savā delnā Dievs. Dziļa un nesamāksloti smalka dzeja, kur visus smagumus, visus rūgtumus pārvar šis neuzmācīgi siltais un mūžīgais glāsts.

Jānis Rokpelnis

Runājot par šo grāmatu, atslēgvārdi man būtu divu dzejoļu nosaukumi – „Zāle” un „Vēsture”. Tās, kas mūžīgi aug un turpinās, būdamas saudzīgi maigas un vienaldzīgi atturīgas. Kas ļauj turpināt arī mums – dzīvi, dzeju.

Sergejs Moreino

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV