Otrdiena, 27.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Lilita, Irita, Ita;

Klajā nācis Ilzes Jansones romāns „Insomnia”

Marika Papēde, 27.03.2010. 18:45

Izdevniecība „Dienas Grāmata” laidusi klajā rakstnieces un tulkotājas Ilze Jansone romānu „Insomnia”
Klajā nācis Ilzes Jansones romāns „Insomnia”

Lēni, pavisam lēni, pati neticēdama, ka to daru, es pastiepju roku un nolieku plaukstu uz Rasas potītes. Viņa skatās manī melnām acīm, vienlaikus zinādama, ka riskē, un aizrautīga kā bērns, kas spēlējas ar sērkociņiem…

Latviešu rakstniece un tulkotāja Ilze Jansone (1982) lasītājiem jau zināma ar vairākiem stāstu publicējumiem kultūras periodikā un prozas krājumos. Savukārt autores stāsts “Aladina sāga” ir tulkots un šogad tiks publicēts slovēņu literatūras žurnālā “Dialogi”.

“Insomnia” ir Ilzes Jansones otrais romāns — aizkustinošs un vienlaikus drosmīgs un veselīgi paškritisks stāsts par mīlestību un cilvēka garīgā “es” tapšanas procesu.

Ar tobrīd vēl topošā romāna “Insomnia” fragmentiem plašākai publikai bija iespējams iepazīties jau 2008. gada festivālā “Prozas lasījumi” un 2009. gada Grāmatu svētkos Ķīpsalā, kur tas guva atsaucību un pozitīvu novērtējumu gan no klausītāju, gan no literatūras profesionāļu puses. 2010. gada martā “Insomnia” grāmatas formātā dodas pie saviem cerētajiem lasītājiem.

Smalks attiecību zīmējums, neliekuļots pārdzīvojums. Romānā jūtama sabiedrības psiholoģija, jauna cilvēka iekšējā un ārējā laiktelpa. Būtisku lomu spēlē ne tikai mīlestība, bet arī galvenās varones, teoloģijas studentes, domas par reliģiskajām pieredzēm un reliģisko tekstu, kanonu attiecībām ar cilvēka domas brīvību.
Svarīgu un sāpīgu attiecību beigas rada cilvēkā insomnia — bezmiegu ar nemitīgu iekšējo monologu, vainas apziņu, neziņu, jūras bēguma un budistiskā tukšuma sajūtu, pēc kuras nāk jauns paisums.  
Guntars Godiņš

Mīlestības un personības veidošanās sarežģītā mozaīka. Teoloģisks nemiers rokrokā ar aizkustinošu cilvēcisku nemieru. Prāts un jūtīgums. Labi dziedē no vienaldzības un aizspriedumiem.
Dace Sparāne

Kā pārvarēt fatālu egocentrismu attiecībās? Kā sadzīvot ar vēlmi pēc reliģiskās piederības, ja Dievu gribas lamāt gražīga bērna paštaisnumā? Romāna varoni gaida grūts ceļš, meklējot atbildes uz šiem jautājumiem.
Kārlis Vērdiņš

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV