Pirmdiena, 30.Janvāris 2023. » Vārdadienas svin: Tīna, Valentīna, Pārsla;

Valsts prezidents apmeklē gleznotājas Ilzes Avotiņas izstādi

Galerija Alma, 18.05.2010. 16:18

Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze 14.maijā apmeklēja Galeriju Alma, lai apskatītu gleznotājas Ilzes Avotiņas izstādi "Laimes Lācis".
Valsts prezidents apmeklē gleznotājas Ilzes Avotiņas izstādi

Oriģinālā gleznotāja, kura ieņem pārliecinošu vietu latviešu mākslā, atpazīstama pēc spilgti luminiscējošo krāsu klājumu pretnostatijuma un pasakai vai sapnim  līdzīga  apziņas stāvokļa stāstijuma  stilistikas . Par Ilzes Avotiņas radošo darbību prezidents ir izrādījis interesi jau agrāk un arī šoreiz ieradies iepazīties ar mākslinieces  jaunākajiem darbiem.

Personālizstādē "Laimes Lācis " Ilze Avotiņa ar monumentālu skaidrību un vērienu vizualizējusi metaforas par Latviju.

Izstādes ideja māksliniecei radusies Madridē, ieraugot un sajūtot šīs pilsētas simbola – lāča spēku un enerģiju. Tad arī nolēmusi, ka Madrides lācis jāņem līdzi uz Latviju, lai tas kā Andreja Upīša ”Laimes lācis” Sūnu ciemā iedvesmo Latvijas cilvēkus pozitīviem darbiem, kuri nesīs labus laikus Latvijā.

Ilzes Avotiņas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

14. maijā Galerija Alma atzīmēja piecu gadu pastāvēšanu.

Ilzes Avotiņas  personālizstāde būs apskatāma līdz  8. jūlijam.

Rūpniecības iela 1, Rīga                                                                                          
T:  +371   67322311                                                                  
www.galerija-alma.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV