Ceturtdiena, 22.Augusts 2019. » Vārdadienas svin: Rudīte, Everts;

Valmieras Novadpētniecības muzejā būs apskatāma izstāde "Tautas apģērbs un mode"

Elīna Neimane, 12.08.2010. 12:06

Piektdien, 13.augustā, plkst.16.00 Valmieras Novadpētniecības muzejā tiks atklāta izstāde "Tautas apģērbs un mode", kurā būs apskatāmi dažādi tērpi un aksesuāri, kas valkāti Latvijā no 11. līdz 21.gadsimtam.

Valmieras Novadpētniecības muzeja galvenā krājuma glabātāja, izstādes kuratore Maira Miķelsone informē, ka kopumā izstādē būs apskatāmas 54 planšetes ar bagātīgu informatīvo materiālu un fotogrāfijām, kā arī vairāku tērpu un aksesuāru paraugi. "Izstādes apmeklētāji varēs uzzināt ko vairāk ne tikai par tautas tērpa attīstību, tā nēsāšanas tradīcijām, bet arī apskatīt, cik dažāds kopumā var būt ikdienā valkājams apģērbs un stila elementi, kas raksturo latviešu modi," stāsta Maira Miķelsone.

"Izstāde sniedz ieskatu nepārtrauktajā un mūžam mainīgajā mijiedarbībā starp tradicionālo un moderno latviešu tautas apģērbā. Apģērba vēsture būtībā ir savdabīgs sabiedrības dzīves spogulis. Laika gaitā mainījās priekšstati par skaisto. Atkarībā no iespējām tos realizēt, cilvēki veidoja arī savu dzīves vidi un apģērbu. Jaunais veidojās tradicionālo un moderno uzskatu mijiedarbībā, ko varam redzēt arī šobrīd," atzīst izstādes uzziņu materiālu autore Dr.hist. Anete Karlsone, Latvijas Universitātes aģentūras "LU Latvijas vēstures institūts" Etnoloģijas nodaļas pētniece.

Izstādi pamatā veido Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja materiāli, kas papildināti ar Limbažu un Valmieras muzeju krātuvju materiāliem. Ikviens interesents to varēs apskatīt līdz 30.oktobrim. Uzsākot jauno mācību gadu, īpašas programmas un aktivitātes saistībā ar izstādi tiks piedāvātas skolēniem.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2019
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV