Piektdiena, 20.Septembris 2019. » Vārdadienas svin: Marianna, Ginters, Guntra;

Leļļu teātris Muzeju naktī atklās „Skroderdienu Silmačos" aizkulises

Rūta Birzleja, 05.05.2011. 14:45

14. maijā Latvijas Leļļu teātris pirmo reizi piedalīsies Muzeju naktī, piedāvājot apmeklētājiem daudzveidīgu programmu ar leļļu ekspozīcijām, ekskursijām un īpašo cenu kasi. Galvenais nakts pārsteigums – iespēja ieraudzīt noslēpumu pilno Leļļu teātra pasauli no aktieru puses – kas īsti notiek aiz širmja, kad skatītāju zālē nodziest gaisma?
Leļļu teātris Muzeju naktī atklās „Skroderdienu Silmačos" aizkulises

Uzreiz pēc „Pīļu namiņa noslēpuma" pirmizrādes 8. maijā Leļļu teātra Lielajā zālē sāksies „Skroderdienu Silmačos" atjaunojuma mēģinājumi, lai jūnijā ikviens interesents atrastu leģendāros Blaumaņa varoņu gluži netipiskā veidolā – Jāņu nakts mistērijas Antonijai, Dūdaram, Aleksim, Elīnai un visiem pārējiem lugas varoņiem atņēmušas cilvēku veidolu, pārvēršot tos lauku sētas dzīvniekos, kuriem gan netrūkst ne cilvēcisku kaislību, ne krāšņu raksturu un amizantu vājību. Kā pārsteigumu saviem skatītājiem Muzeju naktī Leļļu teātris piedāvā iespēju šīs izrādes fragmentus ieraudzīt no otras – aktieru puses – ačgārnie seansi būs skatāmi plkst. 20:00, 21:00 un 23:00.

Pirms nonākt līdz Lielajai zālei, kurā risināsies Skroderdienu notikumi, jebkuram Muzeju nakts teātra apmeklētājam būs iespēja piedalīties arī citās interesantās nodarbēs – apskatīt leļļu ekspozīcijas, pievienoties ekskursijai uz teātra darbnīcām, uzzinot, kā tepat Rīgas centrā ik dienas dzimst visdažādākās lelles, iziet izrādes tapšanas labirintu, kā arī iepazīties ar dažādiem leļļu tehnikas veidiem aktieru paraugdemonstrējumos un teātra vēsturi kino seansā. Neiztrūks arī dzīvā mūzika – savus uznācienus gatavo gan sikspārņu rokgrupa no izrādes „Pepija Garzeķe", gan teātrī strādājošo puišu grupa „7 dēli".

Tiem, kurus iedvesmos „Skroderdienu Silmačos" aizkulisēs redzētais, visas nakts laikā būs iespēja iegādāties biļetes gan uz šo, gan visām pārējām Leļļu teātra izrādēm īpaši izdevīgi – no 19:00-24:00 jebkuras biļetes cena 5 Ls. „Skroderdienas Silmačos" Latvijas Leļļu teātrī pilnā apmērā skatāmas 4., 10., 17. un 19. Jūnijā.

Vairāk informācijas par izrādēm un Muzeju nakts programmu meklējiet teātra mājaslapā www.lelluteatris.lv.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2019
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV