Sestdiena, 24.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte;

Izstāde "Gulbju dzīves noslēpumi"

easyget.lv, 10.05.2007. 10:50 | komentāri (1)

9.maijā Latvijas Dabas muzejs Eiropas dienas ietvaros ikvienu interesentu aicijāja aplūkot muzeja ekspozīcijās izliktos Latvijas, un citu Eiropas un pasaules valstu dabas dārgumus un novērtēt mūsu zemes unikalitāti. Portālu easyget.lv visvairāk ieintriģēja izstāde "Gulbju dzīves noslēpumi".
Izstāde "Gulbju dzīves noslēpumi"

Galerijas:

Gulbju dzīves noslēpumi ir ļoti dažādi un daudzveidīgi, un šis it kā tik pierastais un iemīļotais putns ap sevi ir uzbūris veselu pasauli, kas dzīvo ne tikai bioloģijas grāmatās, bet arī cilvēku radītā mītu pasaulē. Izstādē vairākās tematiskās sadaļās varēja uzzināt par to, kur dzīvo gulbji, kā tie rūpējas par saviem mazuļiem, ko lieto uzturā un kas ir šo skaistuļu lielākie ienaidnieki.

Daudz uzzināsiet arī par gulbju pētīšanas metodēm - kāpēc gulbji tiek iezīmēti, ko nozīmē burti un cipari uz gredzena un kas ir tas spilgti zilais riņķis, kas rotā gulbja kaklu. Izstādē varēja iegūt arī informāciju par gulbju pētniecību un tās rezultātiem, uzzināt, uz kurieni gulbji dodas ziemot.

Speciāla sadaļa izstādē veltīta gulbju un cilvēku līdzāspastāvēšanai. Izstādē ir skaisti stāsti par to, kā gulbis ir iedvesmojies māksliniekus un literātus ģeniālu darbu radīšanai. Tāpat izstāde informēja arī par to, kā mēs, cilvēki, kaitējam gulbjiem un citiem ūdensputniem, kas sapinas cilvēku pamestās makšķerauklās un citos atkritumos, nereti aizejot bojā.

Īpaša vieta izstādē veltīta gulbim kā mīlestības simbolam. Izstādē apmeklētāji varēja atrast atbildi uz jautājumiem, vai gulbji tiešām ir mūžīgi uzticīgi savam partnerim un kādi ir šo putnu paradumi partnerattiecībās.

Izstāde ir papildināta ar skolēniem domātu izglītojošu nodarbību “Gulbju dzīves noslēpumi”. Tajā iepriekš pieteiktās skolēnu grupas muzeja speciālistu vadībā varēja padziļināti atklāt sev gulbju pasaules burvību.

Latvijas Dabas muzejs jau kopš 2004. gada ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu veic pastiprinātu ziemeļu gulbju izpēti. Izpētes rezultāti izmantoti arī izstādes tapšanā.
Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV