Svētdiena, 31.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Jūsma, Alīda;

Diskusijas par laikmetīgo deju un mūziku Ventspilī

EasyGet.lv, 06.12.2011. 11:18

Radošo prezentāciju projekta „Kompass" rudens cikla iknedēļas pasākums, paplašinot savu norises teritoriju, trešdien, 7. decembrī, plkst. 18.00 interesentus aicina uz sarunu Ventspils Galvenajā bibliotēkā, Akmeņu iela 2, informē Vineta Kalniņa.
Diskusijas par laikmetīgo deju un mūziku Ventspilī

Pasākuma ietvaros notiks mākslinieku prezentācijas un diskusijas ar kultūras nozaru pārstāvju piedalīšanos. To mērķis ir iepazīstināt ar laikmetīgajās kultūras aktualitātēm un veidot diskusiju starp kultūras radītājiem, analizētājiem un patērētājiem.

„Kompass" laikmetīgās dejas nozares ekspertes Intas Balodes un laikmetīgās mūzikas eksperta Oresta Silabrieža diskusijai izvirzītie dalībnieki: laikmetīgā deja – Elīna Breice, laikmetīgā mūzika – Platons Burovickis un Gundega Šmite.

Elīna Breice – diplomēta mūsdienu dejas izpildītāja un horeogrāfe. Uz laikmetīgās dejas skatuves pazīstama kopš 2002.gada kā deju grupas Ritms mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe. Aktīvi darbojas projekta Dejas anatomija sastāvā.

Platons Buravickis - Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmijas students Selga Mences kompozīcijas klasē. Liels laikmetīgās mūzikas piekritējs, mūzikas festivālu „Skaņu mežs" un „Arēna" apmeklētājs kopš to pirms sākumiem.

Gundega Šmite - komponē. Runā visabstraktākajā no visām valodām. Bet varbūt pietuvošanās, tikko tveramā pieskaršanās Dzīvei caur šo "runāšanu" vērš Gundegas cilvēcisko eksistenci visskaistākajā piedzīvojumā... Gundega komponē un DZĪVO!

Pasākuma dalībnieki piedāvās plašāk iepazīties ar savu daiļradi, aktuālajiem radošajiem darbiem un procesiem, kā arī sniegs ieskatu savos nākotnes plānos, tādejādi iezīmējot laikmetīgās kultūras attīstības aprises caur savas daiļrades prizmu.

Uz radošo diskusiju aicināts ikviens interesents, kas vēlas piedalīties laikmetīgās mākslas procesu norisē un attīstībā ne tikai kā vērotājs, bet arī aktīvs diskusijas dalībnieks!

Projekta „Kompass" Rudens cikls ietver sešu diskusiju kopumu laikmetīgās dejas, dzejas, mūzikas un vizuālās mākslas nozarēs, kas norisinājās no 12.oktobra līdz 23.novembrim katru trešdienu Totaldobže mākslas centrā Rīgā, kā arī atsevišķu diskusiju veidā Siguldas Pilsētas Kultūras namā. Katra pasākuma ietvaros notiek ekspertu izvirzīto nozaru mākslinieku prezentācijas un diskusijas ar publiku.

"Kompass" Rudens cikla noslēguma pasākums gaidāms 2012. gada 21. janvārī pl.19:00 Totaldobže mākslas centrā, kura ietvaros ar vienu savu ieceri iepazīstinās viens katras nozares pārstāvis, savukārt skatītāju balsojums noteiks pirmo KOMPASS stipendijas saņēmēju.

„Kompass" – atklāti par kultūru šodien.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV