Otrdiena, 22.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Maigurs, Mārica, Māris;

Sērijā „Roka faili" iznākusi grāmata par Led Zeppelin

EasyGet.lv, 07.12.2011. 17:45

Apgāds „Mansards" laidis klajā grāmatu „Led Zeppelin. Mūzika, cilvēki un simboli", kuras autors ir Klāss Vāvere. Izdevums turpina sēriju „Roka faili", kurā līdz šim apskatītas grupas The Beatles un Pink Floyd, informē apgāda komanda.
Sērijā „Roka faili" iznākusi grāmata par Led Zeppelin

Grupa Led Zeppelin nepastāv jau vairāk kā 30 gadu, taču viņu paveiktais iedvesmo arvien jaunas paaudzes. Tikpat aizraujoša kā grupas mūzika ir tās dramatiskā vēsture – reti kura no klasiskajām rokgrupām savā laikā ir saskārusies ar tik konsekventu kritikas neizpratni un noliegumu, kas vēlāk pārvērties vispārējā atzinībā. Vairākkārt vainoti plaģiātismā, melnās maģijas praktizēšanā un citos grēkos, rokenrola brīvības garu Zeppelin apvienoja ar tehnisku virtuozitāti, radošu vērienu un emocionālu dziļumu, kas viņiem joprojām nodrošina līderpozīcijas aptaujās par rokmūzikas izcilākajiem sasniegumiem. Neatņemama Zeppelin biogrāfijas sastāvdaļa ir hedoniskas pārmērības un cilvēcīgas traģēdijas – arī par grupas izjukšanas iemeslu kļuva bundzinieka Džona Bonama nāve 1980. gadā.

Grāmata ir apjomā nedaudz plašākā nekā „Roka failu" iepriekšējie izdevumi, taču sērijas pamatuzstādījums nav mainījies – kompakts, informatīvi un ilustratīvi piesātināts vēstījums par grupas darbību, mūziku un dalībnieku likteņiem. Led Zeppelin vēstures izpētei Klāss Vāvere veltījis daudz gadu, iepazīstoties ar vairākiem desmitiem grupas mūziķu interviju un citiem arhīva materiāliem.

Grāmatas redaktore ir Aija Lāce, māksliniecisko noformējumu veidojusi Elita Šica Vāvere.

Video. Led Zeppelin 1973. gadā izpilda „Stairway to Heaven":

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV