Svētdiena, 12.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Indriķis, Ints, Namejs;

„Golfa straume zem ledus kalna" nonāk kinoteātros

EasyGet.lv, 21.09.2012. 09:35

No 12. oktobra Rīgas kinoteātru „Splandid Palace" un „Forum Cinemas" repertuārā nonāk režisora Jevgeņija Paškeviča pilnmetrāžas filma „Golfa straume zem ledus kalna", kas līdz šim ar panākumiem izrādīta gan Latvijas, gan starptautiska mēroga kinofestivālos, informē Laura Lizuma.
„Golfa straume zem ledus kalna" nonāk kinoteātros

„Golfa straume zem ledus kalna" ir tapusi kā Latvijas un Krievijas kopražojums, paverot jaunas sadarbības iespējas kino nozarē un apliecinot profesionālas ekrāna mākslas universālo raksturu. Filma ir starptautiska mēroga kino projekts, kura tapšanā piedalījušies aktieri un kino profesionāļi no Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas.

Filmas stāstu scenārija autors un režisors Jevgeņijs Paškevičs veidojis pēc franču rakstnieka Anatola Fransa darbu motīviem, mītiskos priekšstatus un acīm redzamo patiesību apvienojot savdabīgā kolāžā un caur trīs laikmetu prizmu rādot mūžseno drāmu par Cilvēku un Dabu, kas ir nepiepildāma savās alkās radīt un iznīcināt. Dabas tēlā atklājas Bībeles leģenda par Lilitu – sievieti, kas radīta nevis no Ādama ribas, bet gan no māla kā pats Ādams. Ar pirmdzimto grēku neaptraipītajai Lilitai nav dvēseles, viņa ir nemirstīga un spēj mainīt savu veidolu. Viņa pakļauj visus vīriešus neatkarīgi no viņu gribas un pamet tos, nolemjot nāvei - fiziskai vai garīgai.

Pasaules pirmizrādi filma „Golfa straume zem ledus kalna" piedzīvoja šī gada 26. maijā Maskavas starptautiskajā kinofestivālā, savukārt, Nacionālajā filmu festivālā „Lielais Kristaps" apbalvojumu saņēma gan filmas režisors, gan operators Gints Bērziņš, mākslinieki Jurģis Krāsons un Pāvels Parhomenko, kā arī skaņu režisors Anrijs Krenbergs. Filma tika atzīta par festivāla „Lielais Kristaps" labāko spēlfilmu.

„Golfa straume zem ledus kalna" turpina iekarot Eiropas un pasaules kinofestivālus, solot panākumus filmas veidotājiem un, neskatoties uz apjomīgo filmas tapšanas laiku, apliecinot Latvijas kino māksliniecisko un profesionāli augstvērtīgo potenciālu. Tā jau iekļauta Kauņas un Luksemburgas kinofestivālu programmās, un tas nebūt nav viss.

Filmu finansiāli atbalstījuši Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Krievijas Federācijas Kultūras ministrija, Latvijas mecenāts, investori un sponsori.

Foto: Kadrs no filmas „Golfa straume zem ledus kalna". Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV