Pirmdiena, 23.Septembris 2019. » Vārdadienas svin: Vanda, Veneranda, Venija;

Latvijas Leļļu teātrī top izrāde "Divas Lotiņas"

EasyGet.lv, 16.10.2012. 10:51

Latvijas Leļļu teātrī top izrāde "Divas Lotiņas" pēc vācu rakstnieka Ēriha Kestnera darba motīviem. Lugas pirmizrāde gaidāma sestdien, 3. novembrī, pulksten 11 Mazajā zālē, informē Leļļu teātra pārstāve Ieviņa Ancena.
Latvijas Leļļu teātrī top izrāde "Divas Lotiņas"

Lomās – Dana Lāce, Santa Didžus un Valdis Vanags.


"Pasaulē ir ļoti daudz šķirtu vecāku un ļoti daudz bērnu, kas no tā cieš. Un ir daudz citu bērnu, kas cieš no tā, ka vecāki nešķiras," savā 1949. gadā tapušajā stāstā saka vācu rakstnieks Ērihs Kestners.

"Bet, ja no bērniem prasa, lai viņi šādu stāvokli paciestu, tad nedrīkst ar viņiem to vienkāršā un saprotamā valodā nepārrunāt," sava bērnu dienu mīļākā rakstnieka teikto papildina Ģirts Šolis, kuram "Divas Lotiņas" ir debija gan Leļļu teātrī, gan bērniem adresēto iestudējumu jomā.

Kā vēsta Ancena, ķerties pie šīs lugas iestudēšanas viņu mudinājusi visā pasaulē, bet īpaši Latvijā aktuālā problēma: mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt "ātrās dzīves" garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu. Tieši tāpēc uz šo iestudējumu, kas adresēts bērniem no 5 gadu vecuma, tiek gaidīta visa ģimene, lai vēlāk varētu redzēto pārrunāt.

""Divas Lotiņas", protams, ir stāsts ar laimīgām beigām. Tāpēc, par spīti nopietnajām tēmām, izrāde būs viena liela "ņemšanās" un dauzīšanās, jo stāsta centrā taču ir divas traki temperamentīgas jaunkundzes," stāsta izrādes veidotāji.

Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķirs iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies šīgada Lielā Kristapa balvas ieguvējs, mākslinieks Reinis Pētersons un mūziķa Goran Gora klātbūtne, atskaņojot īpaši "Divām Lotiņām" sacerētu oriģinālmūziku.

Foto: Skats no izrādes. Publicitātes foto 

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2019
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV