Pirmdiena, 17.Janvāris 2022. » Vārdadienas svin: Tenis, Dravis;

Top muzikāla izrāde par Olgas Rajeckas dzīvi

EasyGet.lv, 07.11.2012. 14:35

21. novembrī galerijā – skatuvē „Degunradzis" (Rīgā, Cēsu ielā 20-1) notiks pirmizrāde iestudējumam „Olgas diena", kas veidots pēc Kārļa Anitena un Olgas Rajeckas romāna „Mana svētku diena" motīviem, informē Izklaides producentu grupas 7 pārstāve Maija Tālberga. Grāmatas dramatizējumu veidojis Kārlis Anitens, bet kamerizrādi režisē un uz skatuves darbosies abi grāmatas autori, kā arī pianists Juris Kristons.
Top muzikāla izrāde par Olgas Rajeckas dzīvi

Ja vien lietas spētu runāt un ja Olgai Rajeckai būtu jāizvēlas piecpadsmit dārgumi no savas mantības, tad uz skatuves ar viedokli par saimnieci kāptu visa mūža garumā rakstītais dienasgrāmatu sējums, kāds atslēgu saišķis, tramvaja biļete, divas vāzes, dziedamās kurpes, lentīte no sarkana kostīma, loga rūts, izkaltēts ābeļzieds, viena socioloģiskā pētījuma lapa, kāds pierobežas kultūras nams un, un, un...

Muzikālajā izrādē „Olgas diena" lietas ne tikai spēj runāt, bet arī aprunāties. Varbūt tā ir vienīgā reize, lai izprastu gadiem klusēto un noklusēto, pateiktu nepateikto un ieraudzītu garām palaisto. Olga Rajecka izrādē vēlreiz izdzīvos notikumus, kas bijuši izšķiroši gan viņas karjerā, gan privātajā dzīvē. Pārsteidzošs solās būt arī muzikālais materiāls – kopā ar labi zināmiem hitiem skatītāji dzirdēs dziesmas, ko Olga dziedājusi agrā jaunībā vai mājās, esot vienatnē. „Piemēram, es vēl aizvien apsmejos, atceroties, kā dziedāju „Bee Gees" hitu „Tragedy"." Nu ļaušu pasmieties arī skatītājiem," stāsta Olga Rajecka.

2012. gada pavasarī klajā nāca Olgas Rajeckas un viņas sena drauga – rakstnieka un dramaturga Kārļa Anitena romāns „Mana svētku diena", kas septiņas nedēļas atradās Latvijas pārdotāko grāmatu sarakstā. Netradicionālais piegājiens, ietērpjot Olgas biogrāfiju detektīvromānā, mudināja abus grāmatas autorus radīt dramaturģisku darbu skatuvei.

Pirmizrādei Rīgā sekos izrādes Latvijas pilsētās: 18.janvārī Skrīveru kultūras centrā, 20.janvārī Salaspils kultūras namā "Rīgava", 10.februārī Mārupes kultūras namā, 17.februārī Cēsīs, CATA kultūras namā, 9.martā Brocēnu kultūras centrā, 15.martā Iecavas kultūras namā, 23.martā Gaujienas tautas namā.

Biļetes jau pieejamas „Biļešu paradīzē" un www.bilesuparadize.lv, un pasākumu norises vietās.

Foto: Kārlis Anitens, Olga Rajecka un Juris Kristons. Foto (c) Guntars Bergs

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV