Sestdiena, 31.Jūlijs 2021. » Vārdadienas svin: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika;

Dirty Deal Teatro top Umka.lv izrāde "Laika jautājums"

EasyGet.lv, 21.11.2012. 12:51

29. novembrī Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos jaunākā radošās apvienības Umka.lv izrāde "Laika jautājums", kas kā ierasts Umka.lv izrādēm būs leļļu teātris pieaugušajiem. "Laika jautājums" aizsāks Dirty Deal Teatro izrāžu ciklu "Personas kods". Tas būs stāsts par gados jaunu cilvēku, kas pamostas un secina, ka viņam vairs nav ne vārda, ne uzvārda, ne personiskās pieredzes, nekā. Izrādes radošo komandu veido Umka.lv un Guna Zariņa.
Dirty Deal Teatro top Umka.lv izrāde "Laika jautājums"

"Laika jautājums" rotaļīga spēle ar realitāti, kur kopā savijas komēdija ar eksistenciālismu. Tas ir kāda jauna cilvēka traģikomisks stāsts par neparastiem notikumiem sociālās aprūpes centrā, kur viņš nokļuvis, jo vairs nespēj atbildēt uz šķietami vienkāršu jautājumu – kas es esmu? Vēl vairāk - kopā ar vārdu un uzvārdu ir pazudusi visa personiskās pieredzes bagāža.

Iestudējums ir multivizuāls ceļojums cauri šim laikam un tā dzīvo muzikālo noformējumu rada paši izrādes veidotāji, par iedvesmas pamatu ņemot aprūpes centra iemītnieku mākslas darbus. Izrāde risināta leļļu un objektu teātra estētikā. Izrādes oriģināldramaturģiju veido Andris Kalnozols.

Radošā apvienība Umka.lv sevi pieteica ar iestudējumu "Stāsts par Danielu Reju" 2005. gadā festivālā "Homo Alibi" un kopš tā laika radījuši vairākas izrādes leļļu un objektu teātra estētikā. No viņu spilgtākajiem darbiem vēl jāmin "Show your face", kas tapa kopā ar slovēņu mākslinieku apvienību "Betontanc". Savukārt Ziemassvētku laikā vairākus gadus Umka.lv piedāvāja šovus "Vectēva vakars", kas pērn tika noslēgts ar šovu "Vectēva Galā vakars". Radošajā apvienībā šobrīd ir Ģirts Šolis, Andris Kalnozols, Armands Berģis un Gints Širmelis-Širmanis. Izrādes "Laika jautājums" leļļu meistare ir Marta Batbajarina.

Tuvākās izrādes notiks 4. un 19. decembrī plkst. 20:00.

Biļešu cena: Ls 6 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 4). Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē, ja vēl būs palikušas brīvas vietas.

Vairāk informācijas teātra mājaslapā: www.dirtydeal.lv/teatro

Foto: Radošās apvienības Umka.lv izrāde "Laika jautājums". Foto (c) Anna Vilnīte

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV