Pirmdiena, 24.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

LTV sagaidīs Jauno gadu ar vērienīgu Blaumaņa gadumijas mistēriju

EasyGet.lv, 05.12.2012. 10:35

Jaunā gada pirmajā dienā latviešu literatūras dižgaram Rūdolfam Blaumanim aprit 150 gadi un viņš kļūs par UNESCO gada cilvēku. Latvijas Televīzija, atzīmējot šos īpašos svētkus, sagaidīs Jauno gadu ar vērienīgu Blaumaņa gadumijas mistēriju „Lai dzīvojam, lai svinam!", informē Latvijas Televīzija pašreklāmas redaktors Jānis Kalve.

Apzīmējumu „vērienīgs" mistērijā „Lai dzīvojam, lai svinam!" pamato kultūrvēsturisks ceļojums pusotra gadsimta ilgumā, kas ļauj satikties cilvēkiem, kurus šķīrusi laika distance, un ironiski palūkoties no malas gan uz tikumiem, gan modi un hobijiem. Galvenā ceļotāja lomā mistērijā, protams, būs pats Rūdolfs Blaumanis.

Vērienīgumu pamato arī mistērijā iekļauto koncertnumuru stilistiskā daudzveidība un teju ikvienam planētas iedzīvotājam zināmie estrādes mākslinieku vārdi, kuru dziesmas skanēs Blaumaņa gadumijā, ļaujot kārtīgi izdejoties un izdziedāties. Tā kā visiem mistērijā iesaistītajiem māksliniekiem piedēvējams apzīmējums „zvaigzne", Blaumaņa gadumijas svinību vēriens sasniedz gluži kosmiskus parametrus. Kā piemēru minam kaut vai dažus svinībās uzaicinātos: Toms Džonss, Džo Kokers, Makss Rābe, Eltons Džons, Liza Minelli, Leonards Koens, Frenks Sinatra, Elviss Preslijs, „Laid Back", „Rammstein", „Boney M", „Scorpions", „Army Of Lovers" u.c.

Un, protams, vērienu, ar kādu scenāriju mistērijai veidojusi rakstniece Dace Judina, bet televīzijas iestudējumā iedzīvina režisore Svetlana Rudzīte, apliecina tajā iesaistīto pašmāju skatuves mākslinieku plašais loks, nemaz nerunājot par šo mākslinieku vārdiem, kurus zina teju ikviens latviskās kultūrtelpas iemītnieks.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV