Trešdiena, 03.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Ineta, Inta, Intra;

Ciklā „Teātris.zip" šonedēļ „Hamleta" tiešraide no Valmieras

EasyGet.lv, 05.12.2012. 13:27

"Teātris.zip" skatītājiem sestdien, 8. decembrī, pulksten 21:20 izcila iespēja tiešraidē no Valmieras teātra noskatīties nesen mūžībā aizgājušā režisora Oļģerta Krodera iestudēto Viljama Šekspīra „Hamletu", informē LTV pašreklāmas redaktors Jānis Kalve.

Pirms izrādes raidījuma vadītājs Ojārs Rubenis kopā ar literatūrzinātnieci Sigmu Ankravu, teātra māksliniecisko vadītāju Evitu Sniedzi un aktieriem dalīsies pārdomās gan par Šekspīra nemirstīgo lugu, gan Krodera iestudējumu, bet starpbrīdī varēsiet savus iespaidus salīdzināt ar zālē sēdošo skatītāju domām.

Pirmo reizi Valmierā režisors Oļģerts Kroders „Hamletu" iestudēja 1972. gadā ar aktieri Rihardu Rudāku titullomā. Otrais „Hamleta" iestudējums Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvoja 2008. gada 25. janvārī, taču pa vidu starp abiem Valmieras iestudējumiem bija arī "Hamlets" Liepājas teātrī (1984) un Nacionālajā teātrī (1997).

Jaunākā izrāde "Hamlets" nominēta laikraksta "Diena" gada balvai kultūrā 2008/I. Izrāde novērtēta kā kvalitatīvs un pārsteidzošs mākslas fakts. Izrāde saņēmusi septiņas nominācijas Latvijas Teātra gada balvai 2007./2008.gada sezonā un ieguvusi trīs balvas: Gada aktieris otrā plāna lomā (Rihards Rudāks par Polonija lomu); Gada scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis; Skatītāju simpātiju balva.

Projektā "Teātris.zip" iekļautās izrādes pārraidi LTV1 atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV