Trešdiena, 23.Jūnijs 2021. » Vārdadienas svin: Līga;

LTV atzīmē Marisa Jansona 70. jubileju

EasyGet.lv, 11.01.2013. 13:45

Izcilais diriģents Mariss Jansons 14. janvārī svinēs apaļu jubileju – 70. dzimšanas dienu. Atzīmējot šo notikumu, Latvijas Televīzija aicina skatīties diriģentam veltītus raidījumus.

Sestdien, 12. janvārī, pulksten 14:25, LTV1 demonstrēs vācu režisora Roberta Neimillera dokumentālo filmu „Marisa Jansona portrets". Kinorežisors seko līdzi diriģenta gaitām Amsterdamā, Rīgā, Sanktpēterburgā, Vīnē un Zalcburgā, iemūžinot mēģinājumus un gatavošanos Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertam 2012. gada 1. janvārī, kas uzskatāms par visprestižāko ikgadējo notikumu klasiskās mūzikas pasaulē. Starp saspringto mēģinājumu un koncertu režīmu, skatītajam ir dota iespēja iepazīt arī M. Jansonu pašu. Diriģents atklāj savu personību stāstos par dzīvi: bērnību Rīgā, kur viņš ir dzimis un audzis, skolas gaitām Ļeņingradā, akadēmiskās izglītības gadiem Vīnē un Zalcburgā.

Savukārt piektdien, 18. janvārī, LTV1 raidījumā „100g kultūras. Nacionālie dārgumi" diriģentu jubilejā kopā ar raidījuma vadītāju Kristīni Želvi sveiks Raimonds Paulu, Gunda Vaivode, Aleksandrs Viļumanis, Viesturs Gailis, Teiksma Jansone, Māris Sirmais, Raimonds Ozols un Maija Amoliņa. Neapšaubāmi klāt būs arī pats Mariss Jansons, šoreiz gan – koncertu videoieraksta fragmentos un telefonintervijā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV