Pirmdiena, 29.Novembris 2021. » Vārdadienas svin: Ignats, Virgīnija;

Aiks Karapetjans Nacionālajā teātrī iestudē „Venēcijas tirgotāju"

EasyGet.lv, 15.01.2013. 09:55

Latvijas Nacionālajā teātrī top Viljama Šekspīra „Venēcijas tirgotājs" Aika Karapetjana režijā. Galvenajās lomās Uldis Dumpis un Normunds Laizāns. Pirmizrāde notiks 31. janvārī.
Aiks Karapetjans Nacionālajā teātrī iestudē „Venēcijas tirgotāju"

„Kaut arī šī luga ir uzrakstīta 16. gadsimtā, aizvien ir aktuāla tēma par to, ka cilvēks vienā brīdī var pazaudēt ne tikai materiālās vērtības, bet arī savu identitāti, ticību, ģimeni - visu, ja sabiedrība nepieņem šo cilvēku kā savējo. Cilvēks grib atrast savu vietu sabiedrībā, lai nebūtu svešinieks, bet savējais ar līdzvērtīgām tiesībām. Tas ir aktuāli ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē," stāsta režisors Aiks Karapetjans.

1596. gadā sarakstītās Šekspīra traģikomēdijas aktualitāte 21. gadsimta sākumā pati kļūst traģikomiska – joprojām nauda cilvēkus ne tikai vieno, bet arī šķir. Ebreju augļotājs Šeiloks un kristiešu tirgotājs Antonio kā divi auni stāv uz laipas un nespēj padot ceļu viens otram. Paldies Dievam, pasaulē bez varas, naudas un paštaisnuma ir arī mīlestība. Šoreiz – jaunekļa Bazanio un princeses Porcijas personās, bet ne tikai.

Šī ir jaunā armēņu izcelsmes Latvijas režisora Aika Karapetjana debija dramatiskajā teātrī pēc spilgtā uznāciena Latvijas Nacionālajā operā un Latvijas kino ar darbiem "Seviļas bārdzinis" un "Cilvēki tur".

Lomās: Jānis Vimba, Madara Saldovere, Ieva Aniņa, Madara Botmane, Jānis Skanis, Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis un Jānis Āmanis.Foto: Uldis Dumpis izrādē „Venēcijas tirgotājs". Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV