Ceturtdiena, 06.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Monika, Zilga, Zilgma;

Okupācijas muzejs aicina uz tikšanos ar barikāžu laika notikumu kino dokumentālistiem

EasyGet.lv, 21.01.2013. 14:10

Ceturtdien, 24. janvārī, plkst. 17.00 Latvijas Okupācijas muzejā Raiņa bulvārī 7 notiks tematiskais vakars „Ar kameru uz barikādēm", kurā kino dokumentālisti atskatīsies uz 1991. gada janvāra notikumiem caur kameras prizmu – kā barikādes un ar to saistītos notikumus tolaik uztvēra dokumentālisti, un kāds ir kino cilvēku skatījums uz barikādēm šobrīd, informē muzeja sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Krieviņa.
Okupācijas muzejs aicina uz tikšanos ar barikāžu laika notikumu kino dokumentālistiem

Sarunā piedalīsies barikāžu notikumu dokumentētāji Zigurds Vidiņš, Raits Valters, Kristaps Liepiņš, Andrejs Edvīns Feldmanis, Aivars Reinholds un Dainis Kļava. Sarunu vadīs Okupācijas muzeja ekspozīcijas kurators, vēsturnieks Ritvars Jansons.

Vakara otrajā daļā tiks demonstrēta Zigurda Vidiņa dokumentālā filma „Tēvu barikādes" (2012). Filmā iekļautie septiņi stāsti atskatās uz barikāžu laiku, un caur tiem autors cenšas saprast, kāpēc šis notikums ir viens no svarīgākajiem pavērsieniem atjaunotās Latvijas vēsturē. Kas notika šajā laikā? Kā tas izmainīja barikāžu dalībniekus? Vai šis laiks ir zudis aizmirstībā, vai tomēr joprojām atbalsojas tagadnē? Filma ir mēģinājums atgriezties barikāžu laika gaisotnē, kā arī režisora personiskās pārdomas, meklējot atbildes uz šiem jautājumiem.

Pasākums notiks Latvijas Okupācijas muzeja pagaidu telpās Raiņa bulvārī 7. Zīmīgi, ka tieši pretim pašreizējai muzeja ēkai 1991. gada 20. janvārī notika apšaude - padomju OMON kaujinieki uzbruka Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijai. Savukārt uz tagadējās muzeja ēkas jumta atradās nezināmas - Maskavai pakļautas specvienības kaujinieki. Viņi raidīja šāvienus gan Iekšlietu ministrijas, gan Bastejkalna virzienā, provocējot OMONiešus ieņemt ministriju. Par toreizējo apšaudi liecina ložu atstātās pēdas ēkas sienā. Apšaudes rezultātā dzīvību zaudēja vairāki cilvēki, tostarp kino operatori Andris Slapiņš un Gvido Zvaigzne (ievainots, miris 5. februārī). Viņu piemiņai Bastejkalnā izvietoti piemiņas akmeņi.

Foto: Publicitātes foto 

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV