Trešdiena, 27.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris;

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sāk lekciju ciklu „Klasiskās vērtības”

EasyGet.lv, 04.03.2013. 09:35

Sākot no 13. marta reizi mēnesī, trešdienā, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) aicina uz lekcijām ciklā „Klasiskās vērtības”.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs lepojas ar izcilu profesionālās mākslas un dizaina kolekciju, kura sniedz plašu ieskatu latviešu lietišķās mākslas attīstībā 20. un 21. gadsimtā. 2012. gadā tika atjaunota un papildināta muzeja pastāvīgā ekspozīcija, atklājot skatītāju vērtējumam arī līdz šim neizstādītus, restaurētus un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā uzņemtus mākslas darbus. Lai aktualizētu jautājumu par latviešu lietišķās mākslas vērtībām, popularizētu tās un iepazīstinātu auditoriju ar izcilāko mākslinieku dzīvi un daiļradi, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs 2013. gadā piedāvā lekciju ciklu „Klasiskās vērtības”. Lekciju temati izvēlēti ar mērķi saistīt klasiskās un mūsdienu mākslas attīstības tendences, kā arī izgaismot Latvijas mākslas vēsturē nozīmīgu autoru vārdus, kuru harizmātiskais personības valdzinājums iedvesmojis vairākas paaudzes.

Lekciju ciklā īpaša uzmanība tiks pievērsta 20. gadsimta sākuma „Art & Craft” kustības filozofijas iedvesmoto mākslinieku darbiem, jūgendstila un Art Deco izcilāko meistaru sasniegumiem. Viņi visi savā daiļradē demonstrē latviešu lietišķās mākslas skolas svarīgākās iezīmes: nopietnu attieksmi pret tautas mākslas un klasiskajām Eiropas mākslas tradīcijām, radošu improvizāciju, labas materiālu un tehnoloģiju zināšanas, drosmīgus eksperimentus ar formu un materiāliem.

Lekciju tēmas nav pakārtotas mākslas vēstures hronoloģijai, tām ir izvēlēts paritātes princips, kas nodrošina savstarpēju sasaisti un turpinājumu. Lekcijas papildinās plašs vizuālais materiāls. Cikls plānots divās daļās – pavasara un rudens sesijās.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Katras lekcijas cena: pieaugušiem LVL 2,00; skolēniem, studentiem, pensionāriem LVL 1,00. Aicināts ikviens interesents.

Vairāk informācijas http://www.lnmm.lv/lv/dmdm/info/learn/programs/klasiskas-vertibas/

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV