Piektdiena, 02.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Latvijas Literatūras gada balvas laureāti saņems lampas

EasyGet.lv, 11.03.2013. 20:53

18. aprīlī notiks Latvijas Literatūras gada balvu pasniegšanas ceremonija, balvas ieguvēji tiks noteikti piecās nominācijās
Latvijas Literatūras gada balvas laureāti saņems lampas

Konkursā tika saņemti 25 pieteikumi ar inovatīvām un mūsdienīgām idejām balvas veidolam. Iesniegtos pieteikumus izvērtēja mākslas un literatūras nozari pārstāvoši profesionāļi. Pēc intensīvām diskusijām un kopējā izvērtējuma par veiksmīgāko un augstāk vērtējamo balvas veidolu konkursa komisija atzina dizaina studijas „MĀJO” dizaineru Baibas Lindānes un Uģa Gaiļa ideju, kas paredz funkcionāla dizaina priekšmeta – LALIGABAs LAMPA – izveidi. Jaunizveidotās balvas veidola koncepcijas pamatā ir grāmata kā gaismas simbols, tādējādi atklājot literāri augstvērtīgu darbu spēju izgaismot domāšanas, emociju un sapratnes laukus. Balva kā augstākā atzinība par ieguldījumu Latvijas literatūrā reizē kalpos arī kā funkcionāls interjera priekšmets Latvijas literātu mājvietās, gadu gaitā veidojot simbolisku Latvijas literatūras gaismas lauku.

18.aprīlī, kad Dizaina fabrikā notiks balvu pasniegšanas ceremonija, LALIGABAs LAMPA nokļūs pie Latvijas Literatūras gada balvas ieguvējiem piecās nominācijās: labākais dzejas krājums, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras tulkojums latviešu valodā, labākais latviešu autora darbs bērniem un spilgtākā debija literatūrā. LALIGABA tiks pasniegta arī mūža balvas ieguvējam par izcilu un paliekošu devumu Latvijas rakstniecībā.

Konkursa organizatori – Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Literatūras centrs un Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja – izsaka pateicību visiem Latvijas māksliniekiem un dizaineriem par dalību konkursā un ieguldīto radošo darbu daudzveidīgu ideju un skiču izstrādē, kas komisijai sagādāja daudz pārsteigumu un rosinošu pārdomu.

Latvijas Literatūras gada balvu atbalsta Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, kā arī privātie mecenāti.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV