Trešdiena, 27.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris;

Pērkonvīri stāstīs pasaku par velnu

Easyget.lv, 04.04.2013. 11:25

Trešdien, 10. aprīlī, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā grupa Pērkonvīri un Inita Šalkovska stāstīs pasaku par atsvabināšanos no velna, informē muzeja mājas lapas redaktore Maija Treile.

“Atsvabināšanās no velna” ir latviešu tautas pasaka, kas vēsta par nabaga kalēja dēlu, kuru tēvs pārdevis velnam. Pasākuma apmeklētāji pasaku dzirdēs ne tikai stāstījumā, bet arī Pērkonvīru mūzikā. Grupas mūziķi izmanto dažādus ritma instrumentus: no iespaidīga izmēra celma un īstām vara bungām līdz īru rāmja bungām, kuras papildina dažādās kultūrās cēlušies, nereti pašu rokām gatavoti perkusiju instrumenti. Ritma instrumentus papildina kokles un pūšamie instrumenti, kas brīvi veido melodiskus ceļojumus.

Pērkonvīri tikai ar vienu savu pusi atrodas šeit un tagad, šaizemē. Viņu otra puse ir ceļojumos laikā un telpā, tā redz brīnumainas un noslēpumainas zemes un tautas, dzird skaņas, stāstus, cilvēku, putnu, zvēru un nezvēru balsis. Atrasto un pieredzēto viņi ieraksta ritmu zīmēs, skaņu kodos, tā lai ikviens tajā var ieklausīties un ievīt arī savu sajūtu un pieredzi. Pērkonvīri sargā senatnes gudrību un, pārvēršot to skaņā, uz mirkli rada tiltus starp pasaulēm.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1. Papildu informācija: www.rmm.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV