Piektdiena, 07.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Madars, Alfrēds, Fredis;

Leģionāri "bliež ar maigumu"

Easyget.lv, 08.04.2013. 09:25

Šonedēļ Ģertrūdes ielas teātra repertuārā atgriežas Karla Alma, Ievas Kauliņas, Kārļa Krūmiņa un Valtera Sīļa izrāde „Leģionāri”.
Leģionāri "bliež ar maigumu"

Izrāde „Leģionāri” turpina pulcēt pilnas zāles ne vien Rīgā, bet arī citās pilsētās Latvijā un ārpus tās. Arī šosezon izrāde tiek spēlēta gan mājās, Ģertrūdes ielas teātrī, gan cituviet, t.sk. 2012.gada rudenī izrāde piedalījās XXII. Starptautiskajā teātra festivālā „Baltijskij dom” Pēterburgā, decembrī sekoja viesizrādes Tartu un Tallinā, 2013.gada februārī „Leģionāri” viesojās Valmieras drāmas teātrī, bet jau martā devās uz Maskavu, kur piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā „Zelta maska”. Šonedēļ, no 9 līdz 12.aprīlim, izrāde tiks spēlēta Rīgā, savukārt vasarā izrāde atkal dosies viesturnejās – uz Itāliju un Somiju.

1945. gada maijā Zviedrijā ieradās aptuveni trīs tūkstoši Vācijas bruņotajiem spēkiem piederīgu militārpersonu. Saskaņā ar Zviedrijas iestāžu datiem kopumā internēja 167 baltiešu karavīrus, starp viņiem - septiņi igauņus, 11 lietuviešus un 149 latviešus. 1945. gada 2. jūnijā PSRS sūtniecība Stokholmā iesniedza Zviedrijas Ārlietu ministrijai verbālnotu, kurā pieprasīja Zviedrijas viedokli par tās teritorijā internētajām "vācu vai vāciešu kontrolē bijušām militārpersonām".1945. gada 14. novembrī kāds Zviedrijas Ārlietu ministrijas ierēdnis par lēmumu izdot baltiešu karavīrus informēja Lietuvas vēstnieku Stokholmā, un šī informācija kļuva zināma Zviedrijas sabiedrībai, kas izraisīja plašus protestus.1946. gada 25. janvārī kuģis „Beloostrov” atstāja Trelleborgas ostu. PSRS iestādēm tika izdoti 146 baltiešu karavīri. Kopā ar leģionāriem izdoti tika arī divi latvieši - civilpersonas.

Līdzsvara meklējumi mūžīgajai dilemai starp indivīda un sabiedrības brīvību. Vai cena, ko maksājam par vispārējo labumu, nav pārāk augsta? Dzīva diskusija divu jaunu cilvēku starpā atklāj gruzdošo zemslāni – aizvainojumu par pāri darījumu un pieviltu uzticēšanos. Taču jautājums paliek atklāts – kurš ir pievīlis kuru, un – kāpēc?

Autori: Karls Alms, Ieva Kauliņa, Kārlis Krūmiņš, Valters Sīlis. Spēlē: Karls Alms, Kārlis Krūmiņš. Režija: Valters Sīlis. Scenogrāfija: Ieva Kauliņa. Gaisma: Māra Jarovoja

2011./2012. gada sezonas „Spēlmaņu nakts” balva: Gada latviešu autora darba iestudējums. 2011./2012. gada sezonas „Spēlmaņu nakts” nominācijas: Gada režisors un Gada aktieris.

Izrāde bez starpbrīža, ilgums 2 stundas. Izrādes pamatvalodas ir angļu un latviešu, varoņi epizodiski runā zviedru, vācu, somu valodās.

Tuvākās izrādes Ģertrūdes ielas teātrī notiks 9., 10., 11., 12. aprīlī.

Biļetes www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA, rezervācijas git@git.lv. Biļešu cenas: Ls6, ar atlaidi (skolēniem, skolotājiem studentiem un pensionāriem) Ls3.

Teātra zāle pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos.

Teātra adrese: Ģertrūdes iela 101a [iekšpagalma māja]. Papildus informācija www.git.lv

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV