Pirmdiena, 06.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Anrijs, Arkādijs;

Filmai „Jūlijas jaunkundze” Dailes teātrī - papildseanss

Easyget.lv, 11.04.2013. 10:48

16. aprīlī plkst. 21.30 Dailes teātra Mazajā zālē notiks filmas „Jūlijas jaunkundze” papildseanss 
Filmai „Jūlijas jaunkundze” Dailes teātrī - papildseanss

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi par filmu „Jūlijas jaunkundze”, kas izstādes „Sarkanā istaba” ietvaros 16. un 18.aprīlī tiks rādīta Dailes teātra Mazajā zālē, tiek izsludināts papildseanss 16. aprīlī plkst. 21.30. Pirms filmas būs iespēja dzirdēt kino zinātnieka Viktora Freiberga komentāru, informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Režisora Alfa Sjoberga (Alf Sjöberg) filma “Jūlijas jaunkundze” (Fröken Julie, 1951), kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Augusta Strindberga lugas, runā par šķiru, seksuālajām un varas attiecībām. Filmas galvenos varoņus atveido zviedru aktieri Anita Bjorka (Anita Björk) un Ulfs Palme (Ulf Palme). 1951.gada Kannu kinofestivālā filma ieguvusi Grand Prix.

Ir 19.gadsimta beigas. Jaunā Jūlijas jaunkundze dzīvo lielā muižā kopā ar savu tēvu. Tikko lauzusi saderināšanos, viņa jūt simpātijas pret vienu no mājas kalpotājiem. Viņi kopīgi pavada vasaras saulgriežu nakti, viens otram stāstot savas atmiņas un sapņus. Apjaušot, ka attiecības starp sulaini un aristokrāti nav iespējamas, viņi plāno bēgt uz Šveici...

Filma tiks demonstrēta zviedru valodā ar angļu subtitriem, tiks nodrošināts tulkojums austiņās latviešu valodā.

Bezmaksas ielūgumus uz filmas „Jūlijas jaunkundze” papildseansu 16.aprīlī plkst. 21.30 lūdzam rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv.

Jāatgādina, ka līdz 13.jūnijam Dailes teātra Mākslas telpā „Brīvības 75” ir apskatāma laikmetīgās mākslas izstāde „Sarkanā istaba”, ko rīko Dailes teātris sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Rīgā. Izstādes idejas pamatā ir zviedru dramaturga, rakstnieka, publicista un gleznotāja Augusta Strindberga skaudrais sabiedrības portrets – 1879.gadā pirmpublicētais romāns “Sarkanā istaba. Augusts Strindbergs ir sarakstījis vairāk kā 60 lugas un cita žanra darbus, pēc kuriem ir uzņemtas filmas un iestudētas izrādes uz visas pasaules skatuvēm, tajā skaitā Dailes teātrī – „Jūlijas jaunkundze” (1888), „Nāves deja” (1900), „Kreditori” (1888), „Sapņu spēle” (1901).

Foto: Kadrs no filmas „Jūlijas jaunkundze”. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV