Otrdiena, 14.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Ritvars, Oskars, Anvars;

Latvijas paviljons Kannu filmu tirgū piesaista uzmanību

Easyget.lv, 28.05.2013. 12:31 | komentāri (1)

Kannu kino festivāla laikā no 15. līdz 25. maijam Kannu filmu tirgū Latvijas filmu paviljonā tika izrādītas filmas „Sapņu komanda 1935”, „Mammu, es tevi mīlu” un „Mona”
Latvijas paviljons Kannu filmu tirgū piesaista uzmanību

Kaut arī Kannu festivāla konkursa sadaļā šogad netika izrādīta neviena Latvijas filma, starptautiskajai publikai bija pieejamas trīs filmas tirgus seansos: „Sapņu komanda 1935” (rež. Aigars Grauba), „Mammu, es tevi mīlu” (rež. Jānis Nords) un „Mona” (rež. Ināra Kolmane), informē Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

Filmu demonstrēšana tirgus seansos dod iespēju atrast filmas izplatītājus dažādās valstīs. Piemēram, pēc filmas „Mammu, es tevi mīlu” seansa tika noslēgta vienošanās par izplatīšanu kino, TV un DVD formātos Dienvidkorejas teritorijā. „Tā nav bieža situācija, kad izplatītājs ir gatavs noslēgt darījumu uzreiz pēc filmas noskatīšanās, taču šoreiz parakstījām līgumu jau nākamajā dienā,” stāsta filmas producente Alise Ģelze.

Divus tirgus seansus Kannās piedzīvoja filma „Sapņu komanda 1935”. Lai filmu padarītu interesantāku starptautiskai auditorijai, tā tika dublēta angļu valodā, nevis izrādīta ar subtitriem. Filmas producents Andrejs Ēķis ir noslēdzis līgumu ar starptautisko izplatītāj Perry Street Advisors un lēmums piedalīties Kannu filmu tirgū pieņemts kopīgi, uzskatot šo par labu vietu starptautisku pircēju piesaistei. “Basketbols ir starptautiski populārs sporta veids, tomēr filma interesē ne tikai sporta līdzjutējus, bet vienlaikus rada interesi par Latvijas vēsturi, tāpat kā par Eiropas kopienes evolūciju un kopīgu vērtību radīšanu”, rezumē Daris Dēliņš, Perry Street Advisors pārstāvis Ņujorkā.

Lielu ārvalstu producentu uzmanību Kannās piesaistīja Rīgas pilsētas līdzfinansējuma programma Rīgas Filmu fonds, kuras mērķis ir sekmēt ārvalstu filmu uzņemšanu Rīgā un Latvijā, konkursa kārtībā piedāvājot iespēju atgūt daļu no Rīgā un Latvijā iztērētajiem finanšu līdzekļiem. Kopš 2010.gada, kad programma uzsāka darbību, atbalstu guvuši projekti no Japānas, Krievijas, Lielbritānijas, Vācijas, Dienvidkorejas, Dānijas un Indijas. Līdzfinansējuma piešķiršana veicina ārvalstu investīciju piesaisti, jaunu darbavietu radīšanu, nacionālās kino industrijas attīstību un Rīgas popularizēšanu pasaulē.

Latvijas paviljona darbību Kannu filmu tirgū nodrošināja Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Rīgas filmu fonds un Latvijas Kinoproducentu asociācija.

Foto: Kadrs no filmas „Sapņu komanda 1935”. Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV