Sestdiena, 06.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Ingrīda, Ardis;

Augustā notiks „Klusuma skaņu” atvadu izrādes

Easyget.lv, 04.06.2013. 12:39

Jaunais Rīgas teātris augusta izskaņā aicina uz „Klusuma skaņu” atvadu izrādēm Ķīpsalā
Augustā notiks „Klusuma skaņu” atvadu izrādes

Galerijas:

27., 28., 29. un 30. augustā pēdējo reizi Rīgā būs skatāma leģendārā izrāde „Klusuma skaņas”, ko Jaunais Rīgas teātris un režisors Alvis Hermanis iestudēja 2007. gadā sadarbībā ar spielzeit'europa/ Berliner Festspiele. Atvadu izrādes notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, informē teātra pārstāve Dagnija Grīnfelde.

Iestudējuma pasaules pirmizrāde notika 2007. gada 9. novembrī Berlīnē un 22. novembrī Rīgā. Kopā ar režisoru Alvi Hermani „Klusuma skaņas” veidojusi scenogrāfe un kostīmu māksliniece Monika Pormale, izrādes vizuālais noformējums nav iedomājams arī bez Māras Brašmanes fotogrāfijām. Izrādē piedalījušies aktieri Guna Zariņa, Sandra Zvīgule, Inga Alsiņa-Lasmane, Liena Šmukste, Jana Čivžele, Iveta Pole, Elita Kļaviņa, Regīna Razuma, Kristīne Krūze, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Edgars Samītis, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Ģirts Krūmiņš un Andris Keišs.

Latvijā nospēlētas 90 „Klusuma skaņu” izrādes, bet citviet pasaulē „Klusuma skaņas” rādītas 89 reizes: šī izrāde savaldzinājusi dažādu tautību un vecumu skatītājus Vācijā, Austrijā, Šveicē, Beļģijā, Nīderlandē, Čehijā, Polijā, Baltkrievijā, Krievijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Itālijā, Grieķijā, Ungārijā, Rumānijā, Kanādā un Jaunzēlandē.

„Klusuma skaņas” ir izrāde ir par jaunību, par zaudēto nevainību. Arī par īpašu laiku, kāds bija sešdesmito gadu beigas, kad cilvēkus vēl vienoja ilūzijas par kolektīvu laimi.

„– izrāde par mūsu vecāku jaunību,
par laiku, kad viņi mūs iecerēja,
kad mēs tikām ieņemti,
kad mēs vēl bijām mūsu mammām vēderos. –” (Alvis Hermanis)

Biļetes no 6. jūnija būs iespējams iegādāties JRT kasē (Lāčplēša ielā 25) un internetā www.biletes.1188.lv, cenas – Ls 12 un 15.

Par izrādi: http://www.jrt.lv/klusuma-skanas

Foto: Izrāde „Klusuma skaņas”. Foto (c) Gints Mālderis

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV