Svētdiena, 27.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Ilgonis, Ādolfs;

Norisināsies 10. Starptautiskais teātru festivāls „Tālvils 2013”

Easyget.lv, 07.06.2013. 17:16

No 8. līdz 12.jūlijam, Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības projekta „Robežgaisma” („Border light”, ELRI – 135) ietvaros, Valkā norisināsies 10.Starptautiskais teātru festivāls „Tālvils 2013”, kura tēma būs „Naids, piedošana un mīlestība — no klaunādes līdz drāmai", ietverot sevī sakrālo skaitli trīs.
Norisināsies 10. Starptautiskais teātru festivāls „Tālvils 2013”

„Tālvils” – pasaules profesionālo, municipālo un labāko amatierteātru jaunā gadsimta teātra mākslas izteiksmes, satura, veida un meklējumu Starptautiskais teātru festivāls Latvijas –Igaunijas pierobežas reģionā. Festivāla aizsākums meklējams 1996.gadā. Tajā piedalījušies teātri no 21 valsts ar 89 izrādēm.

Festivālu laikā aktieriem un visiem interesentiem notiek izcilāko pasaules teātra pedagogu meistarklases. Šogad tās skatuviskajā plastikā un kustībā vadīs Krievijas Teātra mākslas akadēmijas docents, Krievijas Kaskadieru asociācijas loceklis Oļegs Snopkovs, bet meistarklasi „Latviešu teātris 21.gadsimta virzībā un īpatnībās” – Latvijas Kultūras akadēmijas rektors, profesors Jānis Siliņš.

Šis festivāls iezīmīgs ar 15.Starptautiskā režisoru „K.Staņislavska un M.Čehova sistēmas šodien” semināra nodarbībām, kurās piedalīšanos apstiprinājuši režisori no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas, Brazīlijas, Ungārijas un Lielbritānijas. To vadīs Krievijas Teātra mākslas akadēmijas profesors Mihails Čumačenko un Klaipēdas (Lietuva) universitātes profesors Bernards Gitis Padegimas. Pirmo reizi seminārs notiek ārpus Maskavas.

Šogad festivālā piedalīsies teātri no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Ukrainas. „Tālvils 2013” laikā skatītājiem būs iespēja noskatīties desmit izrādes. Festivālu ievadīs divu izstāžu atklāšana Valkas pilsētas kultūras namā: „Liepāja – Valka reminiscences” (Didzis Krūmiņš, Edīte Bernadoviča, Gints Veilands – gleznas, grafika, foto) un „Ģimenes sāga” (Lilita Postaža, Juta Policja, Paulis Postažs, Liene Bailāne, Vija Veinberga, Ance Žeigure, Ruta Žeigure, Paula Postaža, Petra Postaža – gleznas). Izstāžu atklāšanu kuplinās Džeza trio „Blue bird”, vadītājs Guntis Veilands ( Rīga). Pirmo reizi festivāla vēsturē to atklāsim Valkā, Putraskalnā.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV