Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Blaumaņa izrāžu diena Brīvdabas muzejā

Easyget.lv, 26.06.2013. 09:24

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku programmā 29. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 20.00 Brīvdabas muzejā tiks izrādīti piecu Rūdolfa Blaumaņa lugu iestudējumi Latvijas amatierteātru izpildījumā, informē muzeja pārstāve Eva Birzleja.

Teātra diena sāksies plkst. 12.00 uz Rietumu skatuves, kad Liepājas tautas teātris režisores Ināras Kalnarājas vadībā rādīs joku lugu „Trīnes grēki”. Ozolnieku novada amatierteātris un režisore Dace Vilne Kurzemes sētā plkst. 14.00 sirsnīgi spēlēs „Skroderdienas Silmačos”. Uz Rietumu skatuves plkst. 16.00 tiks izrādīta tautas luga – ģimenes komēdija „Ļaunais gars” Tērvetes novada amatierteātra „Trīne” un režisores Dzintras Zimaišas interpretācijā. Plkst. 18.00 Kurzemes sētā iestāsies „Sestdienas vakars” Auces novada Vītiņu tautas nama amatierteātra „Mežrozīte” un režisores Raisas Adamaites izpildījumā. Teātra diena Brīvdabas muzejā noslēgsies ar lustīgu Jūrmalas teātra dziesmu uzvedumu no R. Blaumaņa lugu iestudējumiem „Dzīvi, rūtainu kā deķi, lāpīsim, kā lāpa zeķi”, režisors Aigars Balulis, plkst. 19.00 uz Rietumu skatuves.

"Dažādu žanru tautas mākslas kolektīvu piedalīšanās Dziesmu un deju svētkos tos bagātina, padara daudzveidīgākus un krāšņākus. Šajos svētkos tiks spēlēti tikai latviešu autoru darbi, īpašu vietu atvēlot Rūdolfa Blaumaņa dramaturģijai rakstnieka 150. jubilejas gadā. Kopā ar citiem amatiermākslas kolektīviem amatierteātri veicina latviešu nacionālās identitātes un jo īpaši latviešu valodas saglabāšanu," apliecina Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte Dace Vilne.

Brīvdabas muzejā teātris spēlēts jau kopš tā dibināšanas kā profesionālo, tā amatierteātru izpildījumā. Šo tradīciju 1932. gada jūnijā sāka Nacionālais teātris ar latviešu teātrī visvairāk spēlēto lugu „Skroderdienas Silmačos”. Tautā iemīļoto Blaumaņa lugu darbība risinās latviešu viensētās, līdz ar to muzeja vide un simtgadīgās senceltnes piedāvā organisku fonu daudzu brīvdabas izrāžu rādīšanai un skatīšanai.

 

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV