Svētdiena, 31.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Jūsma, Alīda;

Rīgas Kino muzeja digitālā ekspozīcija „Kino skapis” atvērta arī Dziesmu un deju svētku laikā

Easyget.lv, 01.07.2013. 10:14

LKA Rīgas Kino muzejs Dziesmu un Deju svētku laikā svētku dalībniekus un pašmāju un ārzemju viesus aicina iepazīties arī ar citām Latvijas kultūras un mākslas vērtībām – kino. LKA Rīgas Kino muzejs tikko atvēris „Kino skapi” – digitāli interaktīvu ekspozīciju par Latvijas kino, informē muzeja pārstāve Līva Pētersone.
Rīgas Kino muzeja digitālā ekspozīcija „Kino skapis” atvērta arī Dziesmu un deju svētku laikā

Galerijas:

„Kino skapis” ir pirmā šāda mēroga ekspozīcija par nacionālo kino. Digitālais izstādes saturs ietērpts mākslinieces Annas Heinrihsones radītajā scenogrāfijā. Ekspozīcijā izmantoti arī īpaši radīti kinētiski objekti, kas liecina par kino pirmsākumiem – optiskās kustības fenomenu, kā arī filmēšanas rekvizīti no Rīgas Kinostudijas krājumiem.

„Kino skapis” aizpilda ārkārtīgi būtisku nišu, kas līdz šim bijusi tukša – tas koncentrētā un lakoniskā veidā sniedz visaptverošu informāciju par Latvijas kino vēsturi, turklāt samēro to ar pasaules kontekstu hronoloģiskā ziņā.” - ar izstādi iepazīstina Kristīne Matīsa, kinožurnāliste un viena no ekspozīcijas satura veidotājām.

Digitālās ekspozīcijas saturu veido sešas tēmas:

  • Latvijas un pasaules kino laika lineāls, kas iepazīstina ar būtiskākajām norisēm Latvijas un pasaules kino no tā pirmsākumiem 19. gs. beigās līdz mūsdienām; 
  • Latvijas nacionālās kinomākslas sākums, kas stāsta par laiku no mēmā kino līdz skaņu filmām, pirmajiem „nacionālajiem grāvējiem”; 
  • sadaļa Dokumentālais kino stāsta par leģendāro Rīgas Kinostudijas kinodokumentālistu paaudzi; 
  • sadaļa Animācija – par filmu veidošanu un izcilākajiem animācijas filmu autoriem, studijām, filmām; 
  • sadaļa Kino tapšana padomju laikā, kino cenzūra – par kinoindustriju Padomju Savienības laikā, 
  • sadaļa Kino zvaigznes ir interaktīvā formā veidots latviešu izcilāko un skatītāju mīlētāko kinorežisoru un aktieru „zvaigznājs”.

Pie ekspozīcijas strādājusi izcila kinozinātnieku, kritiķu, mākslinieku un dizaineru grupa: kinokritiķes Dita Rietuma, Daira Āboliņa, Anita Uzulniece, kinozinātniece Inga Pērkone, kinožurnālistes Kristīne Matīsa, Ieva Viese, fotogrāfe Agnese Zeltiņa, digitālo dizainu veidojis uzņēmums „Dd studio” – Jānis Mitrēvics, Dāvids Mitrēvics, Reinis Dzudzilo, mūziku komponējis Jēkabs Nīmanis, ekspozīcijas scenogrāfiju veidojusi māksliniece Anna Heinrihsone.

„Kino skapja“ ideja sasaucas ar Dainu skapi kā krātuvi, kas glabā ne tikai apjomīgu dainu krājumu, bet arī tajās ietverto dzīvesziņu.

”Kino skapja” saturs pieejams latviešu un angļu valodā.

LKA Rīgas Kino muzejs atrodas Peitavas ielā 10/12, Vecrīgā (ieeja no Alksnāja ielas), 67358872, www.kinomuzejs.lv

Ekspozīcijas digitālais saturs tapis, pateicoties valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” administrētajam ERAF finansējumam. Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Nacionālais Kino centrs, Rīgas Kinostudija. Informatīvi atbalsta: Arterritory, IR, Rīgas Laiks, Rīga Radio.

Foto: Digitālā ekspozīcija „Kino skapis”. Foto (c) Didzis Grodzs

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV