Svētdiena, 24.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Krišs, Eglons, Ksenija;

Dirty Deal Teatro rīko festivālu “Dirty Drama”

Easyget.lv, 15.07.2013. 10:40

Teātra festivāla “Dirty Drama” centrā - skatītājs
Dirty Deal Teatro rīko festivālu “Dirty Drama”

Teātra festivāls “Dirty Drama” no 31. jūlija līdz 4. augustam Kuldīgā un Rīgā piedāvās piedzīvot izrādes un teātra mākslas notikumus, kuri tiecas veidot vistiešāko kontaktu un attiecības ar realitāti un skatītāju. Daudzu festivāla darbu patiesa notikšana būs iespējama tikai pateicoties skatītāju izvēlei kļūt par vienu no darba autoriem, informē teātra “Dirty Deal Teatro” pārstāve Aija Murāne.

Festivāls “Dirty Drama” sākies Kuldīgā un Rīgā ar iespēju skatītājiem kļūt par dalībniekiem Latvijas jaunāko režisoru radītajās spēlēs, kuras būs tapušas speciāli festivāla “Dirty Drama” nedēļu garā radošajā darbnīcā Kuldīgā somu realitāšu spēļu meistara Pekko Koskinena vadībā.

Par vistiešākajiem darba veidotājiem skatītāji kļūs izrādes “Conversation design” un “Self design”, kuru materiālu veidos saruna ar skatītājiem. Izrāde “Self design” ir skatītāja saruna ar mākslinieku jeb viens pret vienu, kuras laikā tiks kopīgi rasti veidi, kā cilvēkam spēt pārveidot savu esību kad un kā vien viņš to vēlas. “Conversation desing” ir nelielas skatītāju grupas saruna ar mākslinieku jeb viens pret daudziem, kuras centrā ir kvalitatīvāku sarunas veidu kopīgi meklējumi.

Teatrālo attiecību viens pret daudziem turpinās izrādes “The Benefactor” un “Nacionālais attīstības plāns”, kuras katra no cita skatu punkta tiecas ieraudzīt mūsdienu pasaules likumsakarības un to, vai visam ir jābūt, tā kas tas ir?

Attiecības ar realitāti turpina pētīt čehu izrāde “Solo for the Closest One”, kura norisināsies uz lielveikala “Mols” daudzstāvu auto stāvietas augšējā stāva, rietot saulei un atrodoties pa vidu starp gaismām apakšā un gaismām virs mums.

Tāpat festivāla ietvaros ir paredzēta radošā darbnīca “Iemesls teātrim” ar skatītāju līdzdalību, kuras ietvaros skatītāji tiks aicināti iesūtīt tās tēmas, par kurām būtu nepieciešams radīt izrādi. No iesūtītajām tēmām tiks izvēlētas trīs un desmit stundu laikā taps izrādes skice, kura tiks prezentēta interesantiem pilsētvidē ap Dirty Deal Teatro.

Festivālu noslēgs Baltijas Jauno dramaturgu lasījumi, kuros skatītājiem ne tikai tiks piedāvāts dzirdēt jaunāko Baltijas orģināldramaturģiju, bet arī redzēt to, kā jauno dramaturgu stāstus pabeidz Rīgas ielas uzrunāti cilvēki, kuriem jaunie dramaturgi izstāsta pusi no stāsta, aicinot to izstāstīt līdz galam.

Dirty Deal Teatro festivālu “Dirty Drama” rīko piekto gadu un pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē tas sāksies Kuldīgā. Ar festivāla programmu var iepazīties šeit.

Festivāls notiek no 31. jūlija līdz 4. augustam. Biļešu cena uz izrādēm “Conversation design”, “Nacionālais attīstības plāns”, “The Benefactor”: Ls 5 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 3). Pārējos pasākumos un izrādēs ieeja bez maksas. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un http://www.bilesuparadize.lv/events/venue/486. Vairāk informācijas teātra mājaslapā: www.dirtydeal.lv/teatro

Foto: Izrāde “The Benefactor”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV