Piektdiena, 10.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Lija, Olīvija;

Iznāk strēlniekiem veltīta grāmata "Pulcējaties zem latviešu karogiem!"

Easyget.lv, 29.07.2013. 16:33

Klajā nāk apjomīga grāmata "Pulcējaties zem latviešu karogiem!", kas stāsta par latviešu strēlnieku cīņām un dzīvi.
Iznāk strēlniekiem veltīta grāmata "Pulcējaties zem latviešu karogiem!"

Grāmatas prezentācija notiks 1. augustā, pirmo nacionālo militāro formējumu 98. gadadienā, plkst. 14:00 Latvijas Kara muzejā.

Grāmatā apkopota informācija par latviešu srēlnieku cīņām un gaitām gan Pirmā pasaules kara laikā, gan Krievijas Pilsoņu kara frontēs. Nākamās nodaļas vēsta par strēlnieku medicīnisko aprūpi, par strēlniekiem — rakstniekiem, māksliniekiem, aktieriem, sportistiem. Grāmatas galvenais stāsts ir par strēlnieku spēju cīnīties par savu zemi un spēju saglabāt savu cilvēciskumu un latvisko dzīvesziņu arī vinežēlīgākajos apstākļos. Grāmatas pēdējā nodaļa vēsta par strēlnieku piemiņas saglabāšanu. Grāmatas teksts pieejams arī angļu valodā nodaļā "Rally under Latvian Flags!".

Izdevumā apkopoti vairāk nekā 1600 fotoattēlu, reprodukciju un dokumentu no daudzu muzeju un arī privātām kolekcijām, doti personvārdu, vietvārdu un strēlnieku daļu rādītāji. Grāmatai pievienoti arī divi audiodiski. Pirmajā dzirdamas 80. gadu sākumā ierakstītās latviešu strēlnieku intervijas. Otrajā — strēlnieku dziesmu izlase, ko iedziedājusi vīru kopa Vilki.

Grāmatu klajā laidusi vīru kopa Vilki sadarbībā ar apgādu "Zelta grauds". Grāmatas tekstu autori Valdis Bērziņš, Ilze Krīgere, Ilgonis Bērsons, Raimonds Briedis, Edvarda Šmite, Māris Visendorfs, Rita Apine. Grāmatas mākslinieki Valdis Villerušs un Vilnis Lapiņš.

Pateicoties daudzu uzņēmumu un privatpersonu finansiālajam atbalstam, 1200 grāmatas eksemplāru bez maksas nonāks visu Latvijas augstskolu un skolu bibliotēkās.

Pēc gada svinēsim Pirmā pasaules kara simtgadi, pēc diviem gadiem arī pirmo nacionālo bruņoto formējumu — latviešu strēlnieku — izveides simto gadskārtu.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV