Pirmdiena, 18.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Antis, Antons;

Latvijas Leļļu teātris sāk jauno sezonu

Easyget.lv, 07.08.2013. 13:11

Latvijas Leļļu teātra jaunajā sezonā būs vismaz 13 jauniestudējumi
Latvijas Leļļu teātris sāk jauno sezonu

2013. / 2014. gada sezonu Latvijas Leļļu teātris pagaidām plāno papildināt ar 13 jaunām izrādēm – 6 latviešu un 7 krievu trupā, informē teātra pārstāve Anda Dzenīte. Iestudējumus veidos gan teātra štata režisori Vija Blūzma un Māris Koristins, gan aktieris un režisors Edgars Kaufelds, gan viesrežisori: Ģirts Šolis, Ivars Lūsis, Valdis Pavlovskis un Edgars Niklasons.

Pirmā pirmizrāde gaidāma jau visai drīz – 13.septembrī, kad skatītāju vērtējumam tiks nodota režisora Ģirta Šoļa un krievu aktieru Lilijas Sūnas, Irinas Kalniņas un Rodiona Kuzmina iestudētā izrāde „Проделки близнецов”. Latviešu trupas repertuārā šī izrāde, kuras nosaukums ir „Divas Lotiņas”, jau gandrīz gadu ir viens no populārākajiem iestudējumiem.

12.oktobrī skatītājus gaida veselas divas pirmizrādes – režisora Ivara Lūša oriģināllugas „Brēmenes muzikanti” (pēc Brāļu Grimmu pasakas motīviem) iestudējums abās aktieru trupās. Izrādes būs vērienīgas, jo paredzētas Lielajai zālei un tajās piedalīsies aktieru trupas pilnā sastāvā. Iestudējumu vizuālā ietērpa autore būs teātra galvenā māksliniece Anita Znutiņa-Šēve.

Ziemassvētku noskaņu teātrī ar iestudējumu abās trupās un pirmizrādēm 7.decembrī ievadīs Aleksandra Veselova „Sniega cilvēciņi” Māra Koristina režijā. Savukārt 21.decembrī pirmizrādi piedzīvos Vijas Blūzmas krievu trupā iestudētā pazīstamā pasaka „Trīs sivēntiņi”.

Sezonas otrajā pusē, 2014.gadā ziemas – pavasara periodā jauniestudējumus gatavos Valdis Pavlovskis („Septiņi kazlēni” krievu trupā”), Māris Koristins („Slavenais pīlēns Tims” abās trupās), Edgars Kaufelds („Makss un Morics” latviešu trupā), Vija Blūzma („Smilšu pasakas” latviešu trupā un „Klauni” krievu trupā), kā arī jaunais režisors Edgars Niklasons („Herbe ar lielo cepuri” latviešu trupā).

Jaunas sejas Leļļu teātrī

Jaunajā sezonā teātra aktieru sastāvu papildinās divas jaunas aktrises – Ance Muižniece (latviešu trupa), kura tikko beigusi dramatiskā teātra aktieru mākslas kursu Latvijas Kultūras akadēmijā un Jekaterina Ivanova (krievu trupa), kura apguvusi leļļu teātra aktrises specialitāti Jaroslavļas Valsts teātra institūtā.

Jauna seja Leļļu teātrim

Leļļu teātris ar prieku dara zināmu (tiem, kas vēl nav atklājuši), ka ir izveidota jaunā teātra mājas lapa. Tās adrese palikusi nemainīga www.lelluteatris.lv.

Foto: Izrāde „Divas Lotiņas”. Foto no Latvijas Leļļu teātra arhīva

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV