Otrdiena, 25.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Alma, Annemarija;

Esplanādē notiks Latvijas mūsdienu autoru lasījumi

Easyget.lv, 13.08.2013. 12:59

Trešdien, 14.augustā, plkst.19.30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 notiks Latvijas mūsdienu autoru dzejas un prozas lasījumi, kā arī tekstgrupas „Orbīta” izdoto un topošo grāmatu prezentācija.

Pasākumā piedalīsies Semjons Haņins, Jeļena Glazova, Artūrs Punte, Sergejs Timofejevs, Dmitrijs Sumarokovs, Arvis Viguls, Inga Gaile, Ingmāra Balode un Pēteris Draguns.

Tekstgrupa „Orbīta” radās 1999.gadā, apvienojoties pieciem atšķirīgiem krievu valodā rakstošiem Latvijas autoriem un kļuva par multimediālu projektu, kurā fotogrāfijas, video, mūzikas un literatūras sintēze ir tapusi par apvienības māksliniecisko stilu. Autori publicē dzejas un mākslas izdevumus, kā arī sniedz dzejas lasījumus Latvijā un ārpus tās (Krievijā, Zviedrijā, Baltkrievijā, Vācijā, Lielbritānijā, Amerikā un citur).

Sadarbībā ar Rīga 2014 turpinās „Orbīta” izdevējdarbības programma. Sērijas ietvaros tiek veidotas Latvijas krievu dzejnieku, fotogrāfu un multimediju mākslinieku grāmatas, kā arī grāmata, kurā apkopoti pazīstamu latviešu autoru krieviski rakstītie dzejoļi.

Trešdien plkst.18.00 kultūras vasarnīcā notiks kontaktimprovizācijas nodarbība ar Inesi Upenieci.

Savukārt plkst.22.00 Lattelecom Eiropas kino vakarā tiks demonstrēta režisora Olivjē Dāna (Olivier Dahan) drāma „Dzīve rožainā gaismā”. Filma stāsta par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi. Uzaugusi neaprakstāmā nabadzībā, Piafa guva milzu panākumus, izcīnīja vietu uz pasaules lielākajām skatuvēm un iekaroja klausītāju sirdis visā pasaulē. Galvenajās lomās: Mariona Kotijāra (Marion Cotillard) un Žerārs Depardjē (Gérard Depardieu). Ievadvārdus par filmu teiks kinokritiķe Daira Āboliņa. Filma franču valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Visi pasākumi radoši informatīvajā telpā Esplanāde 2014 bezmaksas.

Plašāka informācija un tuvāko pasākumu programma kultūras portālā www.riga2014.org

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV