Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Dirty Deal Teatro uzsāk sesto sezonu renovētajā Spīķeru kvartālā

Easyget.lv, 15.08.2013. 14:42

Dirty Deal Teatro sestā sezona tiks atklāta ar Reiņa Suhanova un Jāņa Znotiņa radītu teātra mākslas projektu “Atmiņas tumsā” mūsdienu kultūras foruma “Baltā Nakts” ietvaros 7. septembrī.
Dirty Deal Teatro uzsāk sesto sezonu renovētajā Spīķeru kvartālā

Jaunajā sezonā teātrī tiks uzsākts izrāžu cikls “Līdz 18”, kurā apvienotas izrādes bērniem un jauniešiem. Šīs sezonas pirmais jauniestudējums būs “Noziegums un sods” oktobra sākumā, informē teātra pārstāve Aija Murāne.

Spēle “Atmiņas tumsā” ir teātra mākslas projekts, kurā vienkopus apvienojas teatralitāte un spēle, kur dalībnieki ir visi klātesošie. “Atmiņas tumsā” sniegs iespēju radīt savu stāstu, gūstot iedvesmu no spēles telpas un tās veidotāju radītajiem noteikumiem. Šeit katrs varēs ieraudzīt, cik lielu nospiedumu mūsu atmiņās atstāj priekšmeti. Šo spēli radījuši režisori Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš un tā savu “pirmizrādi” piedzīvoja teātra festivālā Dirty Drama Kuldīgā un Rīgā.

Sezonas pirmajā nedēļā tiks spēlētas izrādes “Nacionālais attīstības plāns” (10. un 12. septembris plkst. 19:00) un “Stundas” (11. un 13. septembris plkst. 19:00), kuras ieguvušas Latvijas teātra gada balvas Spēlmaņu Nakts nominācijas attiecīgi kategorijās “gada latviešu autora iestudējums” un “gada sasniegums laikmetīgajā dejā”.

Jau kopš iepriekšējās sezonas Dirty Deal Teatro izrādes top dažādu ciklu ietvaros. Tie ir – “Okupē Rīgu”, “Personas kods”, “Uztveres mērījumi”, kā arī “Tests” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri. No šīs sezonas tiek atvērts jauns izrāžu cikls “Līdz 18”, kurā apvienotas izrādes bērniem un jauniešiem dažādās vecuma grupās. Septembrī no Kalnciema ielas kvartāla uz Dirty Deal Teatro atceļo režisores Ingas Tropas izrāde ar pasakām un cepumu cepšanu bērniem vecumā no trīs līdz sešiem gadiem par pasaules, cilvēku un zvaigžņu noslēpumiem – “Kā saule gadījās” (20. un 25. septembrī plkst. 19:00). Oktobrī gaidāma radošās apvienības Nomadi izrāde ģimenēm – “Ziemas māja”.

Savukārt jauniestudējumi 2013./2014. gada sezonā ciklā “Līdz 18” plānoti šādi:

  • režisores Ingas Tropas izrāde sākumskolas vecuma jauniešiem pēc J. Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata” motīviem;
  • režisora Dmitrija Petrenko izrāde pamatskolēniem pēc R. Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” motīviem;
  • dramaturga Jāņa Baloža un režisora Kārļa Krūmiņa izrāde vidusskolēniem par kultūras kanonu – “Kultūras fantoms”.

Oktobra sākumā gaidāms pirmais Dirty Deal Teatro sezonas jauniestudējums izrāžu cikla “Personas kods” ietvaros. Tā būs režisoru Toma Auniņa un Normunda Griestiņa interpretācija F. Dostojevska romānam “Noziegums un sods”, kurā galveno – nabadzīgā studenta Rodiona Romanoviča Raskoļņikova – lomu spēlēs Andris Kalnozols.

Ar Dirty Deal Teatro repertuāru var iepazīties šeit: http://dirtydeal.lv/teatro/programma/
Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Biļešu cenas: “Nacionālais attīstības plāns”, “Sen jau tā vajadzēja, Zaķi”, “Kartupeļēdāji”, “Labākais cilvēks Tahkurannā”, “Mārupīte” Ls 6 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 4), “Porcelāna dūmi”, “Stundas”, “Kā saule gadījās” – Ls 3.

Izrādes notiek teātrī “Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2).

Vairāk informācijas teātra mājaslapā www.dirtydeal.lv/teatro

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV