Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

Otro gadu aicina iedegt Baltu vienības ugunis

Easyget.lv, 02.09.2013. 09:57

22. septembrī plkst. 20.00–21.00, daudzinot Baltu vienības dienu, baltu pēcteči Lietuvā, Latvijā un visā pasaulē aicināti iesaistīties Baltu vienības uguņu sasaukšanās norisē un aizdegt ugunis kalnos, pilskalnos, svētkalnos un citās baltiem nozīmīgās vietās, informē Latviskās dzīvesziņas centra “Zaltis” pārstāve Gunta Saule.
Otro gadu aicina iedegt Baltu vienības ugunis

Pirms 777 gadiem, 1236.gada 22.septembrī, Saules kaujā tika izcīnīta vēsturiska uzvara. Senbaltu pēcteči, tagadējās Lietuvas un Latvijas teritorijās tolaik dzīvojošās baltu tautas - augštaiši, lietuvji un zemgaļi, pilnībā iznīcināja un sagrāva vācu „Zobenbrāļu Ordeņa” kaujiniekus. Tolaik, iepriekš vienojoties, Pilnmēnesī, Rudens saulgriežos, vēsturiskās kaujas priekšvakarā, ļaužu pulki sanāca no malu malām un iededza ugunis – kā zīmi citiem „mēs esam!”. Tā bija savas pasaules kārtības, savas dievestības un brīvestības apliecinājums.

Lietuvas seims un Latvijas saeima 2000.gada 18.maijā pieņēma Lēmumu - abās valstīs 22.septembris, Saules kaujas diena, tika pasludināta par Baltu Vienības dienu.

Par godu kaujas pieminēšanai un piesaucot Baltu Vienību tiek iedegtas ugunis. Uguns iedegšana vienā laikā ir Vienības zīme. Arī šodien mēs dodam apkārtējiem zīmi -"Mēs esam". Mēs esam atbildīgi par savu zemi, par savu tautu, par savu valodu, par savām brāļu tautām.

„Sanākam kopā stiprie ļaudis! Kopīgi dziedātās lietuvju un latvju dziesmās daudzināsim mūsu senos kareivjus, viņu nesalaužamo gribu, gūsim iedvesmu tādai pat stiprai gribai arvien turēt savu baltu zemi, savu garīgo tēvzemi, dižu.

22.septembra vakarā, pulksten 20:00, apziņā, ka ugunis liesmo arī citos kalnos, kur balti mīt, iedegsim savos kalnos savu svēto liesmu, ieklausīsimies vēsturiskajā atstāstā, iegremdēsimies senā notikuma varenumā, lai tas mūsu dvēseles uzrunā un dziedāsim - atvērti un brīvi, kā brīva un garā stipra tauta dzied! Lai skan! Lai spars nākamībai!" aicina Latviskās dzīvesziņas centrs “Zaltis”.

Kopienas, organizācijas un atsevišķas personas, kas 22. septembrī plkst. 20.00–21.00 piedalīsies Baltu vienības uguņu sasaukšanās norisē, aicinātti par to paziņot, nosūtot ziņu uz adresi linda.lindale@gmail.com. Savā ziņojumā lūgums norādīt vietu, kurā uguni plānots iedegt, kā arī, kas to darīs, un kontaktinformāciju.

Lietuviešu/latviešu saziņas jautājumus risinās un Baltu vienības uguņu vietas Latvijā kartē atzīmēs Linda Lemhena, e-pasts: linda.lindale@gmail.com, tālr. +371 29430689.

Baltu Vienības uguņu kūrētāji Latvijā - Latviskās dzīvesziņas centrs “Zaltis”.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV