Pirmdiena, 25.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Junora, Anšlavs;

Leļļu teātris pirmo reizi piedalīsies Baltajā naktī

Easyget.lv, 02.09.2013. 16:50

Mūsdienu kultūras foruma laikā 7.septembrī Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē plkst.20:00 būs iespēja bez maksas noskatīties režisora Ģirta Šoļa iestudēto izrādi „Divas Lotiņas”, informē teātra pārstāve Anda Dzenīte.
Leļļu teātris pirmo reizi piedalīsies Baltajā naktī

Šajā vakarā ikviens – arī tie, kuri pēdējo reizi teātri apmeklējuši kā bērni – ir aicināts apciemot Leļļu teātri un noskatīties izrādi, kurā īpaši jūtams laikmeta gars gan ar tā daudzajām iespējām, gan ar pārdomām par cilvēcisko attiecību lomu un nozīmi.

Izrāde „Divas Lotiņas”, kas izpelnījusies gan skatītāju mīlestību, gan teātra kritiķu atzinību un ir nominēta kā viena no gada izrādēm bērniem vai jauniešiem „Spēlmaņu nakts 2013” balvai.

„Izmantojot leļļu un objektu teātra paņēmienus, esmu centies radīt saistošu, piedzīvojumiem bagātu un interesantu izrādi, kuras virsuzdevums, izmantojot Kestnera stāsta motīvus, mazajiem skatītājiem saprotamā un saistošā valodā runāt par šķietami sarežģīto pieaugušo pasauli un savstarpējām attiecībām, par kurām daudzi vecāki bieži vien izvēlas paklusēt”, stāsta pats režisors. Skatītāju atsauksmes gan liecina, ka izrāde ir saistoša kā bērniem, tā vecākiem – viņi līdz ar mazajiem smejas par dvīnīšu niķiem un stiķiem, bet vienlaikus nolasa arī stāstā risināto pieaugušo attiecību sižeta līniju.

Izrādē lomās redzami Dana Lāce, Santa Didžus un Valdis Vanags, savukārt izrādes mūziku komponējis Goran Gora.

„Baltā nakts” ir viens no demokrātiskākajiem un visplašāk apmeklētajiem kultūras pasākumiem Rīgā. Tā mērķis ir vairot izpratni par mūsdienu kultūras izpausmēm, un iepriekšējos gados tas arī veiksmīgi īstenojies. „Baltā nakts” piesaista gan vērotājus un skatītājus, gan tos, kuri paši aktīvi vēlas iesaistīties un līdzdarboties projektu un pasākumu norisē.

Mūsdienu kultūras forumu „Baltā nakts” organizē Rīgas dome sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām.

Foto: Izrāde „Divas Lotiņas”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV